Kişisel Gelişim Sitesi

Yogaların En Etkilisi Kriya Yoga

Yogaların En Etkilisi Kriya Yoga

Yogaların En Etkilisi Kriya Yoga

 

Kriya Yoga Patanjali’nin Yoga sutralarında şöyle açıklanır.

“Kriya Yoga, Tanrı’yı gerçekleştirme yolundaki tüm fiziksel ve zihinsel yanılgılara karşı konulması, bu engellerin zayıflatılması ve ortadan kaldırılması için uygulanır.”

Kriya Yoga birlik bilincine varmanın en kısa yoludur. Verilen teknikler 3 yıl uygulanırsa binlerce yıllık kat edilemeyen yol kat edilebilir. Birleşme, bütünlük anlamına gelen bu yolda kişi kendini tam anlamıyla tanıyacağı bir yola girmiş olur.

1800’lü yıllarda Babaji tarafından tekrar dünyaya tanıtılan Kriya Yoga kendini tanımanın ve mucizeler gerçekleştirmenin yoludur. Bütün gerçek Kriya yoga üstatları mutlaka mucizeler sergilerler. Aynı anda birkaç yerde olma, birden bire önünüzde materyalize ( maddeleşme-belirme)  olma ya da ayrışma-buhar olup uçma gibi mucizeler gösteren ustalar bu yola baş koyan binlerce müridin varlığını merakını ve azmini besler.

Kriya Yoga’da tüm amaç kişisel gelişim değil ruhsal bütünlüğü sağlamaktır. Kriya Yoga dürüst insanların yoludur. Sevgi sabır azim ve gerçek başarının anahtarıdır. Kişi varlığını tamamlar, yaşam amacını keşfeder. Yüksek bir bilince ulaşarak önce kendini bilmeyi gerçekleştirir sonra da Tanrı bilincine ulaşır.

Babaji bir aziz olarak Kriya Yoga felsefesini yeniden dünyaya tanıtmayı amaçlamış büyük bir bilgedir. Onun yolunun en son yolcularından biri olan Paramahansa Yogananda  Bir Yoginin Otobiyografisi kitabında Babaji’nin  mucizelerinden, onun öğrencisi Lahiri Mahasaya’nın hayatından ve mucizelerinden sık sık bahseder.

Pek az kişi Tanrı’nın Bütün’lüğünün bu fizik âlemin tamamına uzandığını bilir.”Mahavatar Babaji (  kaynak Sabiha Betül)

 

Öz disiplin, irade gücü, asil arzular, kontrollü konuşma, adanmışlık, azim, cesaret, sabır, neş-e, doğal yaşam içinde sade ve dengeli olmak ruhsal ve mutlu bir hayatın ön koşullarıdır. Duyular Allah’ın Bir’liğine, Tek Kutsal Kaynağın Bütünlüğüne demir atmış olarak her zaman ruhsal bir idealle normal işlevlerini yerine getirmelidirler. Duyular Ruh’tan ilham alıp O’nun tarafından yönlendirildiklerinde maddi Dünya’da algılananlar ruhsal deneyimlere dönüşür.”Lahiri Mahasaya ( Kaynak Sabiha Betül)

“En Yüce Kaynağın başlangıcı ve sonu yoktur. O tam ve sonsuzdur. O Tek ve bölünmez varlıktır. Beyin ve omurilik beden içinde bilincin bulunduğu yer olarak kabul edilmektedir. Yaşam gücünü omurilik boyunca hareket ettirmek zihni arındıran ve derin huzura yol açan kriya pranayamadır. Gerçeği arayan kişi zihnini ve fiziksel sistemlerini bu şekilde arındırarak mutlak mutluluk haline ulaşır.Yüce Ben’in sonsuz doğasını net bir şekilde idrak eden adanmışlar bütün bağımlılıklarına son verirler. Tek noktaya yoğunlaşmış meditasyonla farkındalıklarını O En Yüce içinde eritirler.”Swami Sri Yukteswar ( kaynak Sabiha Betül)

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*