Kişisel Gelişim Sitesi

Yeni Kimlik

Yeni Kimlik

Yeni Kimlik

56

Kim olduğunuzu ve neler yapabileceğiniz hiç düşündünüz mü? Kim olduğunuz bulun ve büründüğünüz kişiliği beğenmiyorsanız değiştirin. Yeni kimlik yeni kişilik elde edilmesi zor bir dönüşüm değildir. Kendinizi yeni bir forma sokabilirsiniz. Hayran olduğunuz kişiler kimler? Hayatta örnek aldığınız insanlar-modeller kimlerdir?

Bu modelleri yakın takibe alarak ;

  • Onlar gibi davranarak
  • Onlar gibi konuşarak
  • Onlar gibi düşünerek
  • Onlar gibi yemek yiyerek
  • Onlar gibi yürüyerek

Çok iyi bir taklitçi olabilirsiniz. Buna modelleme deniyor. NLP bilimi bunu böyle tarif ediyor. Eğer kim olduğunuz gerçekten bilmiyorsanız o halde fark etmez. Herhangi bir kişiyi modelleyebilirsiniz. Onun gibi davranarak onun elde ettiği başarıları elde edebilirsiniz.

Mutlu olmak için model değiştirmek gerekirse değiştirin.

Amaç veya temel amaç mutluluk olduğuna göre modellediğiniz kişiyi mercek altına alarak mutlu olacaksanız ya da buna inanıyorsanız mutlu olmak için modelleyin.

NLP bilimi der ki bir şeyi bir insan başarıyorsa başkası da başarabilir.

Fakat sizinle başaran arasında derin farklılıklar vardır. Düşünme, olayları değerlendirme, tepki verme, davranışlar tamamen farklıdır. O kişinin davranışlarını taklit ederseniz ve onun engellerle nasıl mücadele ettiğini gözlemlerseniz onu modelleyebilirsiniz.

Etiketler: nlp bilimi, kişisel gelişim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*