Kişisel Gelişim Sitesi

Yaşamın Kontrolü

Yaşamın Kontrolü

Yaşamın Kontrolü

6

John Stuart Mili der ki” inançlı bir kişinin kuvveti, sadece ilgili olan 99 kişinin kuvvetinden daha fazladır!”

John Stuart bu noktada inancın gücünün çok iyi farkındadır ve bunu bizlere de aktarmak istemektedir. Başarılması mümkün olmayan bir işi başaran bütün insanlarda ortak bir nokta görüyoruz!

Başaracaklarına olan inançlarını…

Bir şeyin gerçek olduğuna inanmak, o şeyin olabilirliğini gerçeklik platformuna taşımaktır. İnançlar amaç olarak kullanıldıklarında çok etkili güçlerdir.

İnançlar, amacımıza doğru yürüdüğümüz yolda bizlerin haritasıdır. İnsan davranışlarını yönlendiren şey inançlarıdır. Yaşamın kontrolü inançlarla mümkün olur.

Mükemmeli istiyorsak, mükemmel olmayı başarmış insanların inançlarını olduğu gibi modellemek durumundayız.

Bir dondurma kamyonunun kasasında mahsur kalan kişi donarak öleceğine o kadar şartlanır ve inanır ki, dondurucular kapalı olduğu halde o kişinin öldüğü tarihe geçmiş bir olaydır. Kişisel gelişim eğitimleri bu konuya yer veriyor.

İnancın gücün çok büyüktür. Hipnotize edilen insanlara bir tahta sopa dokundurulacak bunun kızgın bir demir parçası olduğu telkin edildiğinde sopanın dokunduğu yerde deride su toplaması olmuş ve hipnoz edilen kişi acı hissetmiştir. Kişi, o tahta parçasının kızgın bir demir parçası olduğuna tamamen inanmıştır.

Etiketler. Kişisel gelişim, kişisel gelişim eğitimleri, inanç

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*