Kişisel Gelişim Sitesi

Yaşamın kontrolü

Yaşamın kontrolü

Yaşamın kontrolü

yaşamın

 

Yaşamın kontrolü gerçekten de bizim elimizdedir, ünlü bir düşünür olan Somerst Maugham der ki; “ yaşamın ilginç yanlarından birisi de en iyinin dışında bir şey kabul etmeyenlere genellikle en iyi vermesidir!”

Bu cümle üzerinde düşünmek gerekir. Bizler bu yaşamda nasıl yaşamak istiyorsak gerçekten de öyle yaşıyoruz. Hayallerin herhangi bir sınırı yoktur ama sınır koruyucu olan bizleriz ve hayallerimizi, beklentilerimizi sınırlarız.

Geleceği Biz Şekillendiririz.

Bu dünyada yaşadıklarımız daha önceden istediklerimizin bir sonucudur. Biz farkına varırsak daha bu böyledir bir farkına varmazsak da bu böyledir. Yasa böyle işliyor.

Başarı Hikayeleri

Yaşamda milyonlarca inanılması güç  başarı hikayelerini okumuş görmüş veya duymuş olabilirsiniz. Bu başarı hikayelerinin ortak paydası başarmış olan kimselerin içinde bulundukları engellilere sıkıntılara yokluklara rağmen tam bir inanç ve kararlılıkla harekete geçmeleri ve vaz geçmemeleridir.

Belirli bir süreçten sonra başarıyı yakalamaları da kaçınılmaz olur.

Hayatta başarısız olan insanlar başarısız olmayı istedikleri için başarısızdır. Hayatta başarılı olan insanlar da başarılı olmayı her şeyden daha üstün tuttukları için başarılıdırlar. Bu uğurda çalışmışlardır ve hedeften gözlerini ayırmamışlardır.

 

Bu noktanın çok iyi kavranması gerek eğer yaşamımızdan memnun değilsek bütün dünyadan bir anlığına soyutlanarak kendi iç dünyamızda bir değerlendirme yapmamız gerekir. Bu değerlendirme acımasız bir öz eleştiri olmalı. Başkalarını suçlamak bize bir çözüm sunmaz. O nedenle nerede hata yapıldığının ortaya çıkarılması amacıyla derinlere indikçe göreceğiz ki şimdi yaşadığımız memnuniyetsizlikleri önceki bir zamandan bizler hazırlamışızdır. Bunu gerçekten gördükten ve idrak ettikten sonra artık başarı, gerçek başarı yolu açılmış olur. Dizginleri kendi elimize almak için geçmişe sünger çekip harekete geçme zamanı gelmiştir. Her yeni gün yepyeni bir fırsattır zira…

 

Etiketler. Başarı, gerçek başarı, başarılı olmak başarısız olmak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*