Kişisel Gelişim Sitesi

Süper Bilinç

Süper Bilinç

Süper Bilinç

Süper bilinç ya da ortak akıl veya evrensel bilinç adına ne derseniz deyin evrenin ortak bir bilinci vardır. Tüm küçük birimler yani tüm insanlar bu ortak bilinçten büyük ya da küçük paylar alır. Büyük paylar alanlar düşünce alanında çığır açan dünyanın en önde giden insanları, yazarları, şairleri mucitleridir. Süper bilinç kaynak olarak herhangi bir sınıra sahip değildir. Kendisini sınırlayan, sadece insandır. İnsanın bu bilince ulaşması ve ondan yeni bilgiler, ilhamlar, güçler alması için alıcılarını sonuna kadar açmalıdır.  İnsan beyninin tam aydınlanma, Nirvana noktasına ulaşması ile bu kaynaktan tüm bilgeler şiddetli bir ışık nehri gibi insan beynine akar. Bu akış tüm karanlıkta kalmış noktaları şimşek çakar gibi aydınlatır. İnsan aydınlanmış biri olarak kendi gücünü hafife aldığını idrak eder. Tam bir olgunluk içinde kendisine sorulan her tür soruyu kolayca cevaplayabilir. Bir problem karşısında diğerleri gibi bocalamadan anında cevabı görür. En büyük eserler, icatlar, keşifler böyle insanların elinden çıkar.

Süper Bilince nasıl ulaşabiliriz?

Potansiyel olarak bu bilince ulaşacak donanıma ve yeterliliğe sahibiz. Fakat bizi engelleyen şeyler var. Bu engellerin en başında “kendine güveni olmayan” biz geliyor. Aldığımız eğitim, aile ,çevre toplum da bizi sınırlar. Bedenin ihtiyaçları için kendimizi ve değerli zamanımızı harcamakla meşgulüz. Tüm ömür böyle heba olup gidiyor.  Ama kaç kişi gerçekten tüm evrenden soyutlanıp sadece kendi iç alemi ile baş başa kalmıştır? Kaç kişi  gerçekten varlık amacını sorgulamıştır? Çok az. Çünkü her şey bunu engellemek için kurulan bir düzenek gibidir.

17-Süper Bilinç

Süper bilince ulaşabilen bir insan aynı zamanda o kaynaktan aldığı ilhamları cesurca savunacak ve insanlığın hizmetine sunacak yeterliliğe de sahip olmalıdır. Bu yeterliliğe sahip olmayana bu köprü kapalıdır. Süper bilince ulaşmanın yolu tüm dış dünyadan soyutlanarak kendi kendine zaman ayırmak ve kendini tanımak adına içsel sorgular yapmaktan geçer. Kişi kendi kendini sorgulamaya başlar. Hayata geliş amacını sorgular, kim olduğunu sorgular, neyle görevlendirildiğini sorgular ve sonra da bu sonsuz ışığın bilincin karanlıklarını aydınlatması için Yaratıcıya dua eder. Ve tam manasıyla kendini tanır. Kendini tanıyan bir kimse olgunluğun zirvesine, bilgeliğin özüne varmış olur. Bu bilgi kitap okumayla sohbetlere katılmakla elde edilemez. Eşek yükü kadar ciltler dolusu hiçbir kitap bu bilgeliği size veremez. Ama “iç sorgu” size bu kapıları açacak anahtardır.

Etiketler:süper bilinç, aydınlanma, iç sorgu,kendini tanımak,aydınlanma, nirvana

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*