Kişisel Gelişim Sitesi

Sözcüklerin Gücü-1

Sözcüklerin Gücü-1

Sözcüklerin Gücü-1

Bizler çoğu zaman Bazı insanlar çok şanslı olduklarını düşünürüz. Bu insanların parlak bir geleceğe sahip olduğunu düşünürken biraz kıskançlık duygusu biraz imrenme hissederiz. Bazen durumumuz söz konusu kişiden veya kişilerden daha düşükse kıskançlığın dozunu arttırırız. Hatta bazı durumlarda zarar bile vermek isteyebilirsiniz. Oysa  sözlerin aslında deneyimleri değiştirmek açısından ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunun farkında değiliz. Sözcükler tahmin ettiğinizden çok daha etkilidir. Sözcüklerin gücü bilinç altını yönlendirmelerinde yatar. Bir insanın iç dünyasını davranışını düşünce şeklini moralini değiştirecek güce sahiptirler. Zihin ekranı na getirmiş olduğumuz görüntüler ne kadar canlı ise  duygularımız da o kadar yoğun olmaktadır. Bir sözcük bu görüntüleri hisleri duyguları resimleri ve sesleri çağrıştırır. Moraliniz yerinde iken damar bir arabesk dinlediğinizde moralinizin yavaş yavaş bozulduğunu görebilirsiniz. Sözler, size acı anılarınızı çağrıştırır. Karamsar bir söz ya da bir cümle de aynı görevi görür.

Sözcüklerin Gücü-1

Sözcüklerin Gücü

Bu açıdan sözcükler anahtar görevi görürler. “Ben kendimi iyi hissetmiyorum” dediğiniz andan itibaren bütün varlığınız sizin kötü hissetmeniz için adeta Bilinç altından gelen bir komut ile çalışmaya başlar ve Siz kendinizi gerçekten kötü hissedersiniz. Kötü hissetmenize için resimler videolar Anılar kötü anılar umutsuzluklar, geçmişteki  başarısızlıklar birbiri ardına yarışırcasına zihin ekranınıza dolmaya başlar.

“Kendimi çok iyi hissediyorum” derseniz  Bu bilinçaltınıza bir Telkin olarak bir şeyleri tetikleme başlar ve kendinizi iyi hissetmeniz için bilinçaltınız vücudunuz var gücüyle çalışmaya başlar. Fark yaratmak için iyi işler ortaya çıkarmak için başarılı olmak için kendinizi iyi hissetmek zorundasınız. Üretken olmanın yolu budur. O nedenle hayata bakış açınızı değiştiren sözcüklere daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Sözcükler hayata bakış açınızı yönlendirir davranışlarınızı etkiler Başarılarınızı veya başarısızlıklarınızı tetikler.

Öneriler:

Sık sık olumlamalar yapın. Hayatınızda iyi şeylere odaklanın. Bulmakta zorluk çekiyorsanız dahi bunlara ihtiyacınız olduğu için hayatınızdaki iyi şeyleri zihin ekranına doldurun. NLP teknikleri arasında en etkili NLP tekniği; kendinizi istediğiniz duruma sokmanın sadece sizin elinizde olduğunu fark ettirmesidir. Kendi hayatınızın kontrolünü kendi elinize alın. Olumlu telkin, sandığınızdan daha güçlü etki yapar.

 Etiketler sözcüklerin gücü, bilinçaltı, zihin ekranı, telkin, NLP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*