Kişisel Gelişim Sitesi

Sevgi Bir Haldir

Sevgi Bir Haldir

 

Sevgi Bir Haldir

sevgi bir haldir

Sevgi nedir | aşk nedir | tutku nedir | arzu nedir gibi sorulara cevap arayacağımız bu yazımızda sizlere sevginin gerçek rengini tanıtmak istiyoruz. Sevgi ile karıştırılan duyguların sevgiyi nasıl zehirlediğini araştıracağız.

Sevgi Nedir?

Sevgi bir var oluş halidir. Tamamen içeriden gelen ve kaynağı bitip tükenmeyen bir güç olan sevgi; zihin filtresinden geçirildiğinde gücünü yitirir, büzülür cılızlaşır.

Sevgi Nasıl Zihin Filtresinden Geçirilir?

Sevgi zihin filtresinden geçirilirken zihnin kar-zarar tezgahına yatırılır ve bir metal gibi işlenmeye başlanır. Bu noktada şef egodur. Ego sevgiyi ölçüp tartmaya ve onu yontmaya başlar. Sevginin özü hiçbir karşılık beklemeyen en doğal halimiz iken işin içine ego karıştığında çıkar hesapları bir bir ortaya çıkar. Sevgi bir pazarlık haline gelir. Birini sevmek bazı şartlara bağlanmış olur. Sevginin kanatları bir bir kesilmeye başlanır. “Eğer sen beni seversen, ben de seni severim!”, “ Eğer ben seni seviyorsam, senin de beni sevmen gerekir!” gibi cümleler sevginin tezgahta işlenmiş dışa vurumlarıdır.

Sevgi Doğamızın  Bir Parçasıdır

Kirletilmemiş ve işlenmemiş sevgi tüm evrendeki her canlıyı sevmek ve onların mutluluğu için bu misafirhanede çalışmayı gerektirir. Bütün dünyayı karşılıksız sevmek ve onun daha güzel olması için bencillikten uzak bir şekilde çalışmak ortaya işlevi yüksek ürünler çıkarır. Sevgi her insanın esas doğasında zaten var olan ve onu ortaya çıkarmak için bir çaba gerektirmeyen bir güçtür. Fakat O engellenmektedir. Çünkü işe ego gücü müdahale eder. Onu işlemek ve kontrol altına almak ister. Sevgi böylece kirlenir.

Etiketler: sevgi nedir, zihin, ego, kişisel gelişim

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*