Kişisel Gelişim Sitesi

Sert İnsanlarla Geçinmek

Sert İnsanlarla Geçinmek

 

Sert İnsanlarla Geçinmek

kızgın insanlar

Sert karakterli insanlarla geçinmek için nasıl davranmak gerekir. Sert karakterli insanlarla iyi geçinmenin yolları nelerdir gibi sorulara cevap arayacağımız bu yazımızda ilişkileri daha da iyileştirmek adına sert karakterli insanlara nasıl davranmamız gerektiği konusunda bilgi vermek istiyoruz.

İnsanlar farklı karakterlere sahiptirler. Herkesin dünyaya bakış açıcı farklıdır. Bu farklılık; olaylara farklı tepkiler vermeye yol açar. Sert karakterli insanlarla baş edebilmek için yine doğanın bilgeliğine başvurmakta yarar var.

Ateş Ateşle Beslenir

Çok kızgın bir insana yaklaşımımız çok sakin ve metanetli olmak olmalıdır. Ateşi ateşle söndürmeye çalışmak aptalcadır. Ateş su ile söndürülür. O nedenle kızgın sinirli saldırgan insanlara aynı şekilde tepki vermek çatışmayı doğuracak ve her iki tarafa da kaybettirecektir.

Önce Kendimizi Kontrol Edelim

Bazen kendini kontrol ve pozisyonunu gözden geçiriş çözüm için yararlı olur. Kişi bulunduğu durumu gözden geçirmeli haklı mı haksız mı olduğunu başka bir cihetten bakarak yeniden incelemelidir. Karşımızdaki insan eğer saldırgan bir tavır sergiliyorsa bu onun aynı zamanda savunmaya da geçtiğini ve sizden aynı saldırganlığı beklediğini gösterir. Onu şaşırtarak direncini kırabilirsiniz. Ona daha dostane ve yumuşak davranarak ve onun tarafında olduğunuzu sezdirecek sözler ve hereketler göstererek onu sakinleştirebilirsiniz. Karşıdaki insanın savunduklarını reddetmemek fakat sınırlandırmak da ilişkiyi düzenleyecektir. Ona empatiyi hatırlatmak faydalı olacaktır. Onun kendisini sizin yerinize koymasını sağlayacak önerilerde bulunun ve onun sizin gözünüzle olayı incelemesi sürecini başlatın. Bu durum onun yumuşamasına yardım edecektir. Karşıdaki saldırgan insana saldırmak kolaydır ama problemi halletmez daha da büyütür. O nedenle onunla diyalog içinde olmak gerekir.

Etiketler. Kişisel gelişim, davranışlar, davranış bilimi,

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*