Kişisel Gelişim Sitesi

Saklı Kaynak

Saklı Kaynak

Saklı Kaynak

Her insan başlı başına bir evrendir. Dizginleri ele almayı başaramayan insanlar uzayda amaçsızca sürüklenir. Dizginleri ele almayı Başaran insanlar için ise durum farklıdır. Neyi ne amaçla yaptığını bilen akıllı tutarlı bilinçli insanlar bu dünyanın işleyişinde büyük etkilere sahiptir. Bir düşünce akımına göre bizim bilemediğimiz ve evrendeki gelmiş geçmiş bütün bilgileri içine alan bir kaynak vardır ve zaman zaman bu kaynakla aynı frekansta gelebilen zihinlere bilgi Akar. Yani aslında Bizler yeni bir şey öğrenmiyoruz da, var olan saklı bilgiyi, bu kaynak vasıtası ile ortaya çıkarıyoruz. Fakat kaynakta zaten var olan bilgi, sezgi düşünme gibi yetilerle bizim zihnimizde ortaya çıkıyorlar. Daha açık bir ifadeyle saklı olan bir şey ortaya çıkıyor, daha önce olmayan bir şey icat edilmiyor. Bu düşünceyi bir çok Hint öğretisi kabul ediyor.

Saklı Bilgi Kaynağı

Saklı kaynağa ulaşmanın yolu nedir diye merak eden okuyuculara şunu söyleyebiliriz ki; bu saklı kaynak; derinlemesine içsel sorgu derinlemesine düşünce ve arayışla ulaşılabilen bir kaynaktır. Yani aramayana verilmez. Bu saklı kaynak, sadece yaşamın gerçek amacının ne olduğunu arayan ve bundan hiç vazgeçmeyenlere sunulur. Fakat arayış zahmetlidir. Bazen bir ömür sürebilir. Yıllarca fiyasko ile sonuçlanabilir. Buna rağmen vazgeçmeyenlere saklı kaynaktan bilgiler akar. Sezgi dediğimiz şey, bu kaynağın bilgi transferinden başka bir şey değildir. Düşünce, insana mahsustur. Düşünce dışında bir marifetimiz yoktur.

Yüksek zekalı insanlar olarak etiketlediğimiz bu insanların beyinleri farklı bir yapıda değildir. Onlar düşüncelerini geliştirerek farklı açılar kazanmış olsalar da, saklı kaynakla bir şekilde frekanslarını tutturmuşlar ve çağlar ötesine ait bilgileri önceden almışlar. Bu, onlara verilen bir hediyedir ve bu hediyenin verilmesi için kişinin kendi dizginlerini ele alarak, bu hayattaki yaşamın iç yüzünü sorgulama çabasına girmesi gerekir. Bu durum, tıpkı bir insanın bir kayıkla, uçsuz bucaksız okyanusa açılmasına benzetilebilir. Sonu olmayan bir okyanusa açılmak ise cesaret gerektirir. Saklı kaynağa ulaşmak için cesaret ve gerçeği bilmeye olan derin özlem ve arayış gereklidir. Bir konu üzerinde derinlemesine yoğunlaşmak ve düşünmek o konu hakkında bulabileceğiniz çözümlere varmanıza yardım eder. Eğer çözüm bulamadıysanız, yeterince aramıyorsunuz demektir.  Herhangi bir konuda başarı elde etmek için, başarının neden elde edilmesi gerektiğini de bilmek gerekir. Gerçek başarı böylece kazanılabilir.

Saklı kaynak

Düşünce, zeka, bilgi kaynağı, başarı, gerçek başarı

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*