Kişisel Gelişim Sitesi

Plasebo ilaçlar

Plasebo ilaçlar

Plasebo ilaçlar

iletişimin-başarıya-etkisi

Plasebo ilaçlar bilindiği gibi içeriği sadece şeker olan ilaç görünümde haplardan ibarettir. Hiçbir anti biyotik ve ya anti enflamatuar özellik göstermezler. Ağrıyı kesmezler. Sadece bir parça şekerden oluşmuşlardır.

Plasebo ilaçların Etkisi

Gruplar üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, plasebo verilen insanlara, bunun bir ilaç olduğu söylendiğinde kişiler buna inanırsa iyileşiyorlar. Söz gelimi başı ağrıyan bir deneğe plasebo  doktor tarafından verilerek bunun kuvvetli bir ağrı kesici olduğu ve 20 dakika içinde tüm ağrıların yok olacağı söylendiğinde, kişi buna inanır ve 20 dakika içinde ağrıları yok olur.

Tıp alanında özellikle psikiyatri alanında bu tür deneyler sürekli olarak yapılır ve insanlara plasebo verilerek tepkileri ölçülür.  Plasebonun ilaç olduğuna inanan insan nasıl iyileşmektedir?

Plasebonun ilaç olduğuna inanan insan iyileşeceğine dair güçlü fikirler besler ve büyütür. Böylece bu fikirler iyileştirici etki gösterirler. Hasyatı iyileştiren şey, plasebo ilacı değildir, onun iyileşeceğine olan inancıdır.

Dr. Andrew Weil , uyuşturucu kullanan deneklere de plasebo vermiş ve onlara bunun güçlü bir uyuşturucu olduğu telkininde bulunmuştur. Sonuçlar  oldukça şaşırtıcıdır.

Başarıya inanmak gerçek başarı elde etmek isteyenlere gerçek başarıyı sunar.

 

Etiketler: plasebo, plasebo inançlar, inancın gücü, plasebo etkisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*