Kişisel Gelişim Sitesi

Plansız Hareket Etmek

Plansız Hareket Etmek

 Çoğu insanın günlük işlerinde yetiştirmekte zorlandığı nedenlerden biri ise plansız hareket etmekten kaynaklanmaktadır.

 Bir işi yapmaya başlamadan önce bu işin belirli bir plan dâhilin de olmaması sizi başarıdan uzaklaştıran etkenlerden birisidir. Günlük çalışmalarınızı planlar çerçevesinde gerçekleştirdiğiniz takdir de başarının kendiliğinden geleceğini görürsünüz.

 Plansız yapılan çoğu işin ya da günlük yaşantınızın plansız yaşanması işlerinizin çoğunu yetiştiremediğinizi ve dağınık bir biçimde hareket ettiğini görebilirsiniz. Disiplin ve düzen çerçevesinde yaptığınız plana sadık kaldığınızda hem kendinize vakit ayırabilir hem işlerinizi yapabilir hem de yakın arkadaşlarınıza vakit ayırabilirsiniz.

 En büyük düşmanımız olan zamanı iyi kullanmak ve bunu en faydalı bir biçimde harcamak için planlar yapmamız ve bu planlara sadık kalmamız gerekmektedir. Zamanın durmadığını ve geçen zamanın faydalı bir şekilde kullanılması gerektiğini öncelikle kendi benliğimize öğretmemiz gerekmektedir.

acele_etmek

 Kişisel gelişim uzmanlarının en önem verdikleri durum olan zamanınız faydalı bir biçimde kullanılması sizleri gelişiminizde ve başarıya taşıyacak yollardan biri olduğunu unutmamız gerekir. Düzgün ve faydalı planlamalar ile istediğiniz her işi kolaylıkla ve rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yazan

Gökhan Semerci

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yusuf dedi ki:

    bu konuda ben cok tutarlı bırısıyım her anlamda en ufak ayrıntıyı dusunerek hareket ederim ve planlıyımdır kı bence planlı olmak gerekır bu hayatta

BİR YORUM YAZ

*