Kişisel Gelişim Sitesi

Patronu Motive Etmek

Patronu Motive Etmek

Patronu Motive Etmek

60

Patron nasıl motive edilir? Patronu motive etmek ne işe yarar? İşçi olarak patronu ya da yöneticiyi ve ya iş vereni motive etmek için işçinin yapacağı şeyler vardır. Verilen işleri başarı ile yapmak ve bu işi patrona-işverene –yöneticiye her fırsatta göstermek onu motive edecektir. Belki patronunuzdan bir konuda daha bilgilisinizdir. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa bunu onunla paylaşın.

Saygı çok önemli bir kuraldır. Patronla samimiyet kurmuş olabilirsiniz. Ama patrona karşı saygı mesafesini mutlaka koruyun. Saygı gören patron işçisine de saygı gösterir.

Bencillik etmemek

İşçi kesinlikle bencillik etmemelidir. Sadece kendini düşünmemelidir. Bazı zamanlarda mesai saatleri dışında yetişmesi gereken bir iş bir sipariş olduğunda kendinizden özveri göstererek çalışmanız patronunuzun size güvenmesini sağlar. Patronunuz sizin için hep daha fazlasını yapmak isteyecektir. İtaatkar işçi her zaman el üstünde tutulur.

Dürüst Olmak

Hem patron için hem de işçi için dürüstlük iş birliği için vazgeçilmez temel ilkedir. Dürüst olmazsanız patronunuz sizi işten kovmak için fırsat kollayacaktır. Yerinize birini bulur bulmaz tekmeyi atmaktan kaçınmayacaktır.

Sadakat

Her zaman ödüllendirilmese de dürüstlük ve sadakat bir işçide bulunması gereken vasıflardır. Patronlar gelip geçer. Kendi işinizi kurana kadar patronunuza karşı dürüst ve sadık olursanız gittiğiniz her yerde size kapı açılacaktır.

Etiketler: patron motivasyonu, işçi, motivasyon, kişisel gelişim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*