Kişisel Gelişim Sitesi

Panik Atak Nedir

Panik Atak Nedir

 

 Panik Atak Nedir

panik atak

Panik atak nedir| panik atak kimlerde görülür| panik atak belirtileri nelerdir| panik atak tedavisi gibi konulara değineceğimiz bu yazımızda sizlere panik atak tanımını yaparak panik atak ile mücadele konusunda neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Panik Atak Nedir, Panik Atak Kimlerde Görülür

Panik atak geçiren insanların hayatı umdukları gibi gitmiyor. Hepsi de elindekilerle yetinmeyip daha fazlasını isteyen tutkularının esiri gibi duruyor. Hayatının gidişatını beğenmeyen bu kişiler aslında hak ettikleri yerde olmadıklarına isyan eden kişilerdir. Böyle kimselerde sosyal ilişki becerisi zayıftır… Aniden birdenbire bastıran endişe nöbeti olarak tanımlanan panik atak kısa süreli bir nöbettir. Yaşam kalitesini düşürür.

Panik Atak Belirtileri

En belirgin panik atak belirtileri arasında çarpıntı, nefes alamama, vücutta karıncalanma, titreme ve terlemedir.

Panik Atak  Sebepleri Nelerdir

Psikolojik bir rahatsızlık olan panik atak sebepleri aynı zamanda fizyolojik sebeplerden de kaynaklanabilir. Korku endişe uzun süreli umutsuzluk panik atak sebepleridir.

Panik Atak Tedavisi

Psikiyatristin alanına giren panik atak ilaçla tedavi edilebilmektedir. Bu süreçte hasta ilaçlarını aksatmadan almalıdır. Verilen ilaçlar bağımlılık yapmaz. İlaçların sakinleştirici etkisi vardır. Panik atak tedavi edilmezse vücuda yüklediği gerilim nedeniyle biyolojik bazı rahatsızlıkları tetikleyebilir.

Alınacak Önlemler

Sosyal aktiviteleri arttırmak, ilaçları düzgün ve zamanında almak, kafein ve alkol alımını kısıtlamak, spor yapmak ve hayatı sevmeye çalışmak alınacak önlemler arasındadır. Hayat hiçbir zaman bizim istediğimiz şekilde akmaz. Bunu kabullenmek gerekir. Hayatın bir armağan olduğunun farkına varmak ve gelen her şeyin bizlerin daha da olgunlaşması için birer sınav olduğunu hatırlamak gerekir. Yaşam bilgedir bizler ise toy varlıklarız. Ölünceye kadar öğrenim sürecimiz devam eder.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*