Kişisel Gelişim Sitesi

Olduğun gibi görün

Olduğun gibi görün

Olduğun gibi görün

34

Ne kadar güzel bir söz değil mi? Kulağa hoş gelen… Olduğun gibi görün! Fakat hiç kimse buna yanaşmıyor. Ruhları okşayan bir söz ama kimse bu sözü dinlemiyor. İnsanlar oldukları gibi görünmekten çekiniyorlar. Çünkü diğer insanlar onları “ham” yapar diye korkuyorlar.

Haklılar. Diğer insanlar oldukları gibi görünen saf-doğru sözlü- içi dışı bir insanları yaftalarlar. Aralarından aforoz ederler. Dışlarlar.

Doğru söyleyeni neden 9 köyden kovarlar sanıyorsunuz?

 

Bir keresinde sürekli gülen bir adam izlemiştim. Hemen her şeye gülüyordu. Cenaze törenlerinde bile aklına komik bir şeyler geldiğinde kendini tutamayıp gülüyordu. İnsanlar bunun deli olduğuna karar verdiler. Azarladılar ve dışladılar. O da kendini eve kapattı ve hiç kimse ile görüşmemeye karar verdi. Adam maske takmayı sevmiyordu. En doğal halini olduğu gibi maskelemeden dışarıya yansıtıyordu. İnsanlar ise bu durumdan hoşnut değildi. Sonunda onu dışladılar.

Bir keresinde patron yine iğrenç bir fıkra anlatıyordu. Etraftaki işçilerin kahkahaları dışarıdan bile duyuluyordu. Bir tek sekreter gülmüyordu bu fıkraya. Onca kişi arasından patron sekreterin gülmediğin görünce sordu. Neden gülmüyorsun diye. Sekreter cevap verdi. “Fıkran hiç komik değil, komik bulmayanlar gülmeye devam etsin,  artık ben buna katlanmak zorunda değilim. Ayrıca yarın işten ayrılıyorum!” dedi.

Öyle ya patronun anlattığı fıkraya gülmek mecburi. Gülmek en doğal hal iken mecburen gülmek ne kadar çirkin…

 

Etiketler: doğal olmak, gülmek,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*