Kişisel Gelişim Sitesi

Nlp Tekniklerinin Faydaları

Nlp Tekniklerinin Faydaları

Nlp Tekniklerinin Faydaları

 

Nöro-linguistik programlama, “olarak Oxford Sözlükteki tanımına bakıldığında  tanımlanan bir davranış başarılı desen ve sübjektif deneyimler ve onların altta yatan gizli ilişkiler arasındaki bağlarla ilgilenen bir dal olarak tarif edilir. İnsanlar arasında iletişimin modeli ve alternatif tedavi sistemleri, öz-farkındalık ve etkili iletişimde insanları eğitmek için, zihinsel ve duygusal davranış kalıplarını değiştirmek gibi çok ciddi bir iş yapılıyor bu programda. Fobileri yenmek bile mümkün olabiliyor. Düşünce kalıplarını kırmak, ön yargıları yok etmek, başarının yolunu açmak ve motivasyonu yükseltmek için çeşitli teknikler kullanılıyor.

Üstelik NLP teknikleri için insanlar bizzat kendi kendine uygulamalar yaparak da başarıya ulaşabiliyorlar. Bu alanda bu teknikleri uygulayarak hayatının akışını değiştiren çok fazla insan var. Örneğin bir CD markette çalışarak sürekli Phorshe araba alacağını ve günün birinde patronun dükkanına bu araba ile geleceğini sayıklayan ve bunu yıllarca yapan bir genç, başarısının NLP teknikleri ile gerçekleştiğini söylüyor. Antony Robbins gerçek başarı uzmanı olarak nam salan fakat gerçekte bu işin eğitimini (1-2 haftalık kurs) olarak almış işsiz güçsüz bir adam iken, düşünce kalıbını değiştirmeyi başarmış, fazla kilolarını vermiş, fakir bir yaşam sürmekten kurtulmuş ve şimdi insanlara bu teknikleri öğreterek kazandığı milyon dolarlara yenilerini de eklemeye devam etmektedir. Bunun binlerce örneği çoğaltılabilir.

NLP Teknikleri sizin hayata bakış açınızı değiştirir, daha olumlu bakmanıza yardım eder. Ve başarıya sizi odaklar. Başarı ile yetinmeden daha büyük başarılara imza atmanızın yolunu açar. Bunun için ihtisas yapmanıza gerek yoktur. Kendi bilinç altınızda sizi kilitleyen durumları görmenizi ve onları değiştirmenizi sağlar. Böylece siz, kendisine güvenen ve başarısızlığı, başarıya giden bir köprü olarak gören biri haline dönüşürsünüz. Şu slogan çok derin anlamlıdır; “en iyisinden daha azı ile yetinmeyenlere, hayat er ya da geç en iyisini verir!” Siz de en iyisini istiyorsanız, bunun için gereken tüm zorlukları göğüslemek için gerekli direnci ve enerjiyi NLP teknikleri ile elde edebilirsiniz.

 

NLP Tekniklerinin faydaları

NLP teknikleri, başarı, gerçek başarı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*