Kişisel Gelişim Sitesi

Nefes izleme teknikleri

Nefes izleme  teknikleri

Nefes izleme  teknikleri

nefes

Nefes izleme tekniklerinin Çok büyük bir faydası vardır. İnsan zihni geçmişle gelecek arasında gidip gelmektedir. Fakat asla şimdiki zamana uğramamaktadır. Nefes teknikleri ise insan zihnini şimdiki zamana getirmeye zorlamaktadır.

Teknik zihnin tamamen iptal olması anlamına geliyor. Uzakdoğu öğretilerinden biri olan nefes izleme teknikleri bu açıdan büyük bir öneme sahip olarak zihni durgunlaştırıyor. Zihnin hakimiyetini bize devrediyor.

bu nedenle nefes izleme tekniklerini her insanın zihni rahatlatma ve onun boyunduruğu onun altından kurtulmak amacıyla uygulaması gerekir.

Nefes izleme teknikleri nasıl yapılır?

Öncelikle sessiz ve loş ortamda rahat bir pozisyonda bağdaş kurarak oturmak ve dik bir şekilde oturmaya çalışmak gerekiyor, daha sonra doğal olarak alınıp verilen nefesinizin izlenmesi aşamasına geçiliyor, son derece çaba gerektirmeyen basit bir işlem olan nefes izleme tekniği nefes alırken ve verirken nefese odaklanmayı gerektiriyor. Günde 20 dakika Nefes  izlenme tekniğini uyguladığımızda bizleri rahatsız eden düşüncelerin yavaş yavaş gelmemeye başladığını göreceksiniz…

İlk başlarda sizi nefes izleme tekniğinden alıkoymak isteyecek olan zihninizin tüm uyarılarına ve tehditlere karşı kayıtsız davranmanız gerekecek, daha sonra zihniniz seni rahatsız etmek üzere görüntü video getirmemeye başlayacak ve sizi rahat bırakacaktır. Bu teknikle zihninizin kontrolünü ele geçireceksiniz. Bu bir çeşit meditasyon olarak uygulanıyor.

Etiketler: nefes izleme teknikleri, nefes tekniği, meditasyon

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*