Kişisel Gelişim Sitesi

Nasıl Mutlu Olabilirim?

Nasıl Mutlu Olabilirim?

 

Nasıl Mutlu Olabilirim?

mutlu olmak

Mutlu Olmak | Nasıl Mutlu Olunur| Mutlu Olmak Mümkün Müdür | Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir  gibi sorulara cevap vereceğimiz bu yazımızda mutlu olmanın iç yüzünü  ve mutlu olmak için neler yapılabileceğini anlatmaya çalışacağız.

Herkes Mutlu Olmak İster

Herkes mutlu olmak ister. Aslına bakarsanız tüm hayatımızdaki tüm çabalarımızın temel amacı mutlu olmaktır. Fakat yeryüzünde 7 milyar insan içinde gerçekten mutlu olan çok az insan vardır. Gelip geçici mutlulukların ardında gizlenen mutsuzluklarla aşağı çekilmek sanki bir kader gibi duruyor. Mutsuz olmak aslında bir kader değildir. Elimizdekilerle yetinmeyip daha fazla şey istiyoruz. Elde ettiklerimiz kısa bir süre bizi mutlu ediyor. Daha sonra bu mutluluk tükeniyor ve yerini mutsuzluğa bırakıyor.

Mutlu Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Mutlu Olmak için yapmamız gereken şey çok basit. Beklentilerimizi en aza indirmek. Bitmek tükenmek bilmeyen arzularımızı dizginlemek… Şükran duygusu içinde olmak…

Vazgeçiş En Büyük Mutluluk Kaynağıdır

Kadim uzak doğu bilgeleri der ki arzular ve tutkular sizleri peşinden sürükler. Onların size verebileceği tek şey daha çok mutsuzluktur. O nedenle arzularınızı ,beklentilerinizi dizginleyin. Arzulardan vazgeçiş en büyük mutluluğu size getirecektir. Arzu enerjisi çok güçlü bir enerjidir. İnsan tüm yaşam enerjisini arzularını gerçekleştirmek için kullanır. Çoğu da bunu gerçekleştirmeyi başarır. Fakat elde edilen şey; sürekli olarak sabit bir mutluluk vermez bize. Arzunuz gerçekleştiğinde başka bir arzu başlar. Bu kez onu gerçekleştirmek için tüm enerjimizi sarf etmeye koyuluruz. Her şeyi aslında mutlu olmak için yaparız. Fakat arzularını gerçekleştirmeyi mutluluğun kaynağı olarak görenler hep yanılmıştır. Bir süreliğine tüm arzulardan sıyrılmayı deneyin. Dinginlik ve kalıcı huzurun hayatınızı kuşatacağını kısa bir süre içinde görebilirsiniz.

Değişmeyen ve Sabit Kalan Mutluluk; Gerçek Mutluluktur!

Okyanusun dalgaları gibi dalgalı bir hayat, dalgalı mutluluklar, kesintiye uğrayan sevinçler geçici oldukları için sürekli görünür ve kaybolurlar. Onların doğası; geçiciliktir. Bir mutluluğun ardından yine mutsuzluk gelir. Bir sevincin ardından yine üzüntü gelir. Bu dualite hayatın kuralıdır. İkilikler her yerde vardır. Tüm bu ikiliklerden sıyrılmak ise huzur ve mutluluğu getirir. Bütün farkındalığımızı hayatımızın merkezi haline getirerek dualiteden sıyrılabiliriz. Örneğin bir mutluluk geldiğinde bunun geçici olduğunu hatırlamalıyız ve onunla özdeşleşmemeliyiz. Yine onu takip eden bir mutsuzluk geldiğinde bunun da geçici olduğunu hatırlayarak onunla da özdeşleşmemeliyiz. Kişisel gelişim konusunda zirve olan kişisel olgunluk ya da kişisel aydınlanma ile gerçek mutluluğun tadına varabiliriz.

Etiketler: mutlu olmak, mutlu olmanın yolları, farkındalık, kişisel gelişim, hayat, yaşam, dualite

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*