Kişisel Gelişim Sitesi

Mutluluk Nerede?

Mutluluk Nerede?

Mutluluk Nerede?

66

Mutluluk nerededir? Mutluluğu nerede aramak lazımdır? O herhangi bir yerde midir? Ona ulaşan ve ona kavuşan var mıdır?

Mutluluğu her zaman dışarıda ararız. Hiç birimiz de bulmuş değildir. Bulduğunu sananlar bir süre oyalandıktan sonra aradıkları gerçek mutluluğun aslında bu olmadığını anlarlar ve daha büyük üzüntülere maruz kalırlar.

Mutluluk parada mı?

Milyonlarca insan mutluluğun parada olduğunu düşünür. Paraya bu kadar çok değer vermenin sebebi budur. Fakat parayı bulan insanlarda da mutluluk bulamıyoruz.

Mutluluk Mevkide mi?

Mutluluk mevkide mi? Bir çok insan yüksek mevkilere geliyor ama onların da gerçek mutluluğu buldukları söylenemez. Bulundukları duruma alışırlar ve mevkinin verdiği mutluluk donuklaşır.

Mutluluk Aşkta mı?

Para ve mevkiden daha çok aşkta olmalı mutluluk. Fakat büyük aşklar yaşayanlarda bir süre sonra aşk bitiyor. Mutluluk da bitiyor. Hiç bitmeyen ve kendini sürekli şarj eden aşk yoktur.

Mutluluk Nerede?

Mutluluk dışarıda değil, tüm kapılar aralanıyor ve arkalarının boş olduğu görülüyor. Mutluluk içeride… Hiç kimse özel olarak sizin mutluluğunuzla kendi mutluluğundan daha fazla ilgilenmez. Mutluluğu dışarıda değil kendi içinizde aramalısınız. Oradaki mutluluğun kaynağı hiç tükenmiyor.

Onu getirmek için ne yapmalı?

Dünyaya bakışı değiştirmeli ve dışarıda mutluluğu aramaktan derhal vaz geçmeli. Kalıcı mutluluğu vermeyen dışarıdaki dünyadan vaz geçip iç dünyaya yönelmeli. Sessiz ve sakin kalıp hiçbir şey beklememeli. Vazgeçiş en büyük mutluluğu getirir.

Etiketler: mutluluk nedir, mutluluk nasıl elde edilir, mutluluk nerede, vazgeçiş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*