Kişisel Gelişim Sitesi

Motivasyon Teknikleri

Motivasyon Teknikleri

Motivasyon Teknikleri

Bir işte başarılı olmak için en önemli şey motivasyondur eğer bir insanda yeteri kadar motivasyon yoksa İşe başlamaz veya işe başlasa bile yarım bırakır. Bu nedenle motivasyon teknikleri gerçek başarı elde etmek için yararlı olabilir bu makalemizde sizlere bazı kişisel motivasyon teknikleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bir konuda gerçek başarı elde etmek istiyorsanız her seferinde bir adım atarak ve konuyu bütün olarak görmeden adım adım ilerleyerek bitirmeye çalışmanız sizi daha fazla motive edecektir. Çünkü işi bir bütün olarak ele alırsanız gözünüzde daha fazla büyütecek ve bu durum sizi strese sokacaktır. Stres başarısızlığın en büyük kaynağıdır motivasyon başarısızlığın en büyük tetikleyicisidir.

 

Bir konuda başarı yakalamak için motivasyona İhtiyacınız olduğunu söyledik Peki acaba motivasyon nasıl sağlanabilir bu sorunun cevabını vermeye çalışalım. Eğer başarmak başarı kazanmak zorunda olduğunuz bir işi sevmiyorsanız o işin güzel yanlarını ortaya çıkarın ve güzel yanlarına odaklanın bu durum sizi daha iyi motive edecektir. Gerçek başarı elde etmek için en önemli prensiplerinden bile ilk adımı atabilme cesaretini göstermektedir. Başarısızlıktan korkmadan ilk adımı atın daha sonra işinizi doğru yapmaya çalışın başarısızlığın en büyük nedenlerinden birisi mükemmeliyetçilik fikridir.  Bir insan bir işte mükemmel olmaya odaklanırsa O işte mutlaka önüne çıkacak olan engeller daha büyük olacaktır Ve kişi üzerinde baskı gittikçe artacaktır. O nedenle mükemmeliyetçilik fikrini bir kenara atarak adım adım ilerleyin ve elimizden gelen en iyi şekilde işinizi yürütmeye çalışın, zaten Siz işinizi Elinizden geldiği kadar en iyi şekilde yapmaya çalışırsanız zaman içinde başarı sizi takip edecektir fakat siz başarılı olacağım diye işe giriş iseniz önünüze binlerce sorun çıkacaktır.

 

Motivasyon teknikleri arasında bir diğer önemli teknik de sonu düşünmektir yani yaratıcı imgeleme . Bir işin ortasında veya başında ya da sonuna yaklaşmışken vazgeçmeye geldiğinizde işin sonlandığında neler kazanabileceğinizi düşünerek bir hayal ederek bir motivasyon kazanabilirsiniz. İşi bitirdiğinizde neler kazandığınızı gözünüzde büyüterek yaratıcı imgeleme yapmış olacaksınız. Böylece başarı için gerekli motivasyon bir nebze sağlanmış olacaktır. Düşünmek ile yapmak aynı şeyler değildir. Zihninizde dünyanın en iyi İşini yapıyor olabilirsiniz ve en ince ayrıntısına kadar bunu planlamış olabilirsiniz ancak eyleme geçmek harekete geçmek farklı bir şeydir. düşüncede kalmış olan her şey düşüncede kalır ama eyleme geçirdiğiniz her şey gerçek hayata katılım sağlar. O nedenle atıp tutmak yerine eyleme geçerek gerçekten Başarılı bir insan olduğunuzu ispat etmeniz gerekir.

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*