Kişisel Gelişim Sitesi

Mantra Ya da Zikir

Mantra Ya da Zikir

Mantra Ya da Zikir

mantra

Zikir ya da uzak doğu lisanıyla mantra çok güçlü anahtarlar olarak astral alemlerin kapılarını açan anahtarlara benzerler.

Sufizmde mantra ya da zikir; belli bir kutsal kelimeye odaklanarak onu binlerce kez belirli bir ritimde tekrar etmektir.

Tekrar edilecek kelime üzerinde yoğunlaşarak belli bir ritim tutturulduğunda belli bir sayının üstüne aynı sakinlikte duru halde çıkıldığında astral alemlerin kapıları gıcırdamaya başlar.

İnsan astral alemlerin varlığını bu şekilde idrak etmeye başlar. Kitap okuyarak bu başarılamaz. Bilgi sahibi olarak da başarılamaz. Zikrin ya da mantranın gücü insanın belli kelimeler üzerinde yoğunlaşmasıyla zinin düşüncelerden yavaş yavaş arınması ve dünyadan uzaklaşması, başka bir ifade ile zaman-mekan-nedensellik duvarlarından sıyrılması ile hakiki özgürlüğe adım atmasıdır. Bu özgürlük o kadar sınırsız bir özgürlüktür ki insan için kısıtlayıcı hiçbir güç kalmaz. İnsan astral alemleri seyre başlar. Üstelik bu seyir o kadar haz vericidir ki insan şuurunu kaybeder. Geri dönmek ve zaman-mekan-nedensellik boyutuna hapsolmak istemez.

Dünya ve fiziksel kaba dünyanın dışında başka astral dünyaların keşfine başlar. İlk kez zikre başlayan bir insanda 3 aya kalmadan astral alemlerden görüntüler gelmeye başlar. Hindistan’da buna mantra denir ve en kutsal mantraları “yaratan” ,” yürüten”, “yok eden”  manalarına gelen “AUM” mantrasıdır ve om olarak okunur. Bu mantra direkt olarak yaratıcıya işaret eder. Sadece yaratıcı yaratır-yürütür ve yok eder.

Etiketler: mantra, zikir, om, aum,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*