Kişisel Gelişim Sitesi

Madde Aşkı

Madde Aşkı

Madde Aşkı

Fiziksel bir beden ile, fiziksel ve kaba bir evrende, bir nokta kadar bile büyük olmayan, büyüklüğü önemsenmeyen Samanyolu galaksisinde okyanusun kumlarından bir kum tanesi olan dünyada yaşayan varlıklar olarak son derece değersiz ve önemsiz bir kaba forma sahibiz. Oysa içimizdeki cevher olan öz Ruh tüm kainatın da üzerinde bir değere sahiptir. Alçalmak ya da yükseklerin en yükseğine çıkmak tasarrufu insanın iradesine bağlıdır. Başarı elde etmek, madde dünyasında fazla madde biriktirmek değil, manevi alemlerde sonsuzluğa yatırım yapmaktır. Esas başarı budur. Gerçek başarı da budur. Acısı ile tatlısı ile dünya geçecektir. Onun her anını değerlendirmek gerekir. Kişisel gelişim ya da kişisel olgunlaşmanın zirvesine oturmak için ruhsal olgunluğa erişmek şarttır.

Anı değerlendirmek ne demektir?

Madde Aşkı

Bize bu hayatı armağan eden Allah’a şükretmek, kendimizin ailemizin milletimizin ve tüm insanlığın hayrı için çalışmaktır anı değerlendirmek. İnsanlara faydalı olmaktır. Gerçek başarı, kişisel arzuların tatmini peşinde ömür tüketerek hayatı savurmak değil, minnet duyulacak eserler bırakmak ve bu hayatın çetrefilli dolambaçlı yollarında yürürken hiçbir varlığa zarar vermeden görevi tamamlamaktır. İşte bu yolda başarı elde etmek için madde aşkı kalpten tamamen çıkarılmalı, kişisel arzulara gem vurulmalı ve vizyonu sonsuza odaklanmalıdır. Anı değerlendirmek işte budur.

Etiketler: gerçek başarı, kişisel gelişim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*