Kişisel Gelişim Sitesi

Korkunun Derinliği

Korkunun Derinliği

Korkunun Derinliği

Osho Hint filozofu olarak çok değişik bir öğretiye sahip biridir. Etrafında binlerce insan onun anlattıklarını dinleyerek farklı dünyalara adım atmıştır. Kendisi bir felsefe profesörüdür ancak Hint edebiyatından ve kültüründen ve hikayelerinden, özellik de fıkralarından çok fazla yararlanır. Onun kitabında anlattığı ve korkunun derinliği hakkında olan şu güzel hikayesini sizlerle paylaşmak istedik. Gerçek başarı yolunda çok güçlü bir motivasyon aracı olabilecek bu hikayeyi dikkatle dinlemek farkındalık yaratabilir.

Ormanda bir gün bir adam gecenin karanlığında ilerlerken birden ayağı boşluğa gelmiş ve düşeceği sırada bir ağaç dalına tutunmayı başarmış. Güneşin doğmasına henüz 1 saat gibi bir zaman varmış. Adam uçurumdan yuvarlanacağından öyle korkmuş ki, o ağaç kökünün dalına sımsıkı tutunmuş. Eli yorulunca diğer eliyle tutunmaya devam etmiş .Sabah gün ağarınca bakmış ki, ayağının altında 20 cm lik bir boşluktan başka bir şey yokmuş.  O yükseklikten kendini bırakınca sadece 20 cm yüksekten düşecekmiş. Ancak gece karanlığında bunu göremediği için büyük bir uçurumdan düşeceği korkusu ile 1 saat boyunca ağacın köküne tutunmuş. Oysa biraz cesaretle kendini bıraksa imiş, o 1 saatlik azabı çekmeyecekmiş. Nedendir bilinmez, cesaret daima ulaşılması zor ve ödülü de büyük olan bir güçtür. Korku ise daima çileli ve pişmanlıklarla doludur.

Osho’nun bu hikayesindeki adamın yerine kendimizi koyalım ve hayatta bazen cesaret edemediğimiz, fakat cesaret edecek olsak çok şeyi değiştirebileceğimiz şeyleri düşünelim. Biraz cesaretle hayatımızın dönüm noktalarını yakalayabiliriz. Korku dibi önü arkası belli olmayan görünmeyen bir uzay boşluğuna atılmak gibi görünse de bazen sadece 20 cm  büyüklüktedir. Bu çok derin anlamlar içeren Osho hikayeleri zaman zaman gerçek başarı sitemizde yer alacaktır. Farkındalık kazanmak için ve bir şeylerin farkına daha iyi varabilmek için Osho hikayeleri bazen çok kelimelerle anlatılacak şeyi birkaç cümle ile ifade edebiliyor.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*