Kişisel Gelişim Sitesi

Korkular da Gerçeğe Dönüşür

Korkular da Gerçeğe Dönüşür

Korkular da Gerçeğe Dönüşür

 

Hayatımızda birçok kez deneyimlemiş olduğunuz gibi korkular mutlaka ileri bir zamanda erken Veya geç gerçeğe dönüşürler birçok insan hayatında bunu deneyimlemiştir. Korkular negatif duygulardır. Negatif olumsuz duyguların gerçeğe dönüşme süreci pozitif düşünceye göre daha uzun bir süreç alır ama buna rağmen insanlar pozitif düşünceler geliştirmeyi seçmek yerine hep kötümser negatif düşüncelere yoğunlaşırlar. Sonra da hayatlarını çekilmez bir hale sokarlar bunun sonucunda Etraftaki her şeyi ve herkesi suçlamaya başlarlar Onlara göre kendilerinin hiçbir kusuru yoktur şansları Yaver gitmediği için ve sürekli aksilikler onları bulduğu için başarısız olmuşlardır.

Başarısızlığın sonucunda mutsuzluk Gelişmekte ve Bu mutsuzluk daha sonra yine başka başarısızlıkları ortaya çıkarmaktadır bu kısır döngü sürekli olarak devam eder. Mutlu olmak için korkuları bir kenara bırakmak gerekiyor Korkular bir süre sonra gerçeğe dönüşüyorsa ve korkuların negatif duygular olarak bir şeye dönüşme süreci daha uzun olmasına karşın korkularınız daha hızlı gelişiyor ve gerçeğe dönüşüyorsa odak noktanızı değiştirin ve pozitif duygulara yönelin nasıl düşünürseniz Hayat öyle gelişir. Özellikle bu değerli bilginin farkına varmak gerekiyor. Etrafınızda hayatı çok kolay bir şekilde yaşayan mutlu insanlar görürsünüz sizinle bu insanlar arasındaki fark bakış açısıdır onların sizden daha pozitif bir bakış açısına sahip olduklarını anlamak için onlarla diyaloga geçmeniz yeterlidir. Çok azı bunu bilinçli olarak yapar, çoğunluğu da çevreden bunu kapar. Siz de belki korkularınızı kendi olumsuzluklarla dolu çevrenizden etkilenerek geliştirmiş olabilirsiniz.
Eğer kendinizi sürekli başarısız  buluyorsanız, sizi başarısız yapan dış şartlardan önce, korkularınıza bakın. Düşünce dünyanızda yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu göreceksiniz. Gereksiz korkular sizin başarılı olmanızı engeller. Tüm evren de korkularınızı gerçekleştirmek için sistemli olarak çalışır.

Korkulardan nasıl kurtulabiliriz

 

Korkulardan tamamen kurtulmak biraz zaman alan bir uğraş gerektirecektir düşüncelerinizi değiştirmeniz başlangıçta kolay olmayabilir bunun için alıştıra alıştıra yavaş yavaş negatif Duygulardan ve korkulardan arınmanız gerekir. Yani herhangi bir konu hakkında bir işin başarılı olmayacağı konusunda Korkular geliyorsa zihninize bu görüntülere hatırlatmalara kulak asmamayı öğrenmeniz gerekir yavaş yavaş bu şekilde davranarak korkuların daha silik hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreci geçtikten sonra pozitif düşüncelerini çağırarak  zihninizde onları besleyebilir canlandırabilirsiniz. Hayatın Aslında sizin için kolay ve mutlu bir şekilde yaşanabileceği gerçeğini bir kez kavramayı başarırsanız bundan sonraki süreç başarılarla ve Mutluluklarla dolu olur.

 

Korkular da Gerçeğe Dönüşür

Korku,başarı,korkuları yenmek

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*