Kişisel Gelişim Sitesi

Kişisel Gelişimde Televizyon ve Bilgisayar

Kişisel Gelişimde Televizyon ve Bilgisayar

Kişisel gelişimde insanların en çok etkilendiği şeyler ise televizyon ve bilgisayar üzerinde ki yayınlardır. İnsanların günde yaklaşık 8 saat televizyon radyo veya bilgisayar yayın organlarından bilgiler aldığı ve buralardan kendilerini geliştirdikleri görülmüştür.

Televizyon tarihinde yayınların başlanmasında en önemli neden bunlardan birisidir. İnsanları ve toplumları bilinçlendirmek ve geliştirmek nedeniyle televizyon yayınlarına başlanmıştır. Fakat şimdi ki televizyonlarının sadece vakit geçirmek insanları sadece eğlendirmek amaçlı olduğunu görebilirsiniz.

İnsanların bu denli çok izlediği ve zamanlarını geçirdikleri bu alanda yetkililerin yayın yapan organları bilinçlendirmeleri ve bu hizmete yönelik yayın yapmaları gerektiğini belirtmesi gerekebilir.

Çocuklarımızın gelişiminde de önemli bir etken olan televizyonlarda çocuklara izlettiğimiz şeylerin dikkatle incelenmesi ve ona göre çocuklara izletilmesi gerekmektedir.

Saatlerce bilgisayar ve televizyon başından kalkmayan çocukların özgüven problemi olduğu ve insan ilişkilerinin sadece sanal ortamda olmasından dolayı gerçek hayatta oldukça zorluk çektiğini görmekteyiz. Bunun önüne geçmek için en önemli görev ebeveynlere düşmektedir. Bilinçli ailelerin zaten bu tuzağa düşmediğini görebilirsiniz. Diğer aileleri bilinçlendirmek için gerekli bilgileri yetkililer tarafından sağlanması gerekmektedir.

 

gercekbasari.com

 

Yazan

Gökhan Semerci

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*