Kişisel Gelişim Sitesi

Kendini Yönetmek

Kendini Yönetmek

Kendini Yönetmek

Kendinizi hiç hipnotize ettiniz mi? Kendi kendini yönetmek ya da yönlendirmek kavramı hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendini yönetmenin yolları nelerdir? Bir insan nasıl kendini yönetebilir? Bu yazımızda bu kavramlara değinmeye çalışacağız. Hayatta gerçek başarı elde etmek için bilinçlenmek önemlidir. Sitemiz gerçek başarı olarak bu amaca hizmet ediyor.

Başkalarının Sınırlarını kendi sınırlarınız yapmayı bırakın

Bazı insanlar, bir şeyleri başarabiliyorken, hem de bunu kolayca yapabiliyorken bazı insanlar neden başarısız oluyor. Çünkü onların çevrelerinde, kendilerini sınırlamaya iten  insanlar ve olaylar var. Başka insanların başarısızlığını görenlerin çoğu, bunu gördükten sonra fikir değiştirir ve başarı sağlayamayacağına tam olarak inanmaya başlar. Bu noktadan sonra, başarı kesin olarak gider. Elde edilemez hale gelir. Eğer bir konu hakkında ya da bir iş hakkında bilmeniz/başarmanız gereken bir şey varsa, o başarıyı elde etmiş olan insanları mercek altına almanızı öneriyoruz. Kuralları belirleyen şey, insanın kendi iradesidir. Bilinçaltı ise bu kuralları emir olarak kabul eder ve uygular. Eğer insan iradesini, serbest ve başıboş bırakırsa, bilinçaltı kendi dilediğini yapar. Sınırlanmak, insanın bizzat kendi kendine yaptığı bir kötülüktür. Şartlanmalar, alışılmış çaresizlik çıkmazı, korkular hep insanın kendi kendine koyduğu sınırlardır.

Endişe En Büyük düşmandır

Güya endişe ve korku, insan için birer savunma mekanizması olma görevi üstlenirler. Ancak amacı aşınca insana hayatı zindan ederler.  Korku ve Endişe, bir ormanda gecenin karanlığında tek başınıza kaldığınızda, size lazım olan bir hayat kurtarıcı rolü alabilirler. Ancak normal yaşamda endişeler size gerilim yükler. Gereksiz yere gereksiz saplantılara takılıp kalmanıza neden olurlar.  Bir çok insan, çok yetenekli olduğu halde, endişeleri ve korkuları yüzünden , dünyaya katkı sağlayabilecek potansiyellerini ortaya çıkarmazlar. Öylece yaşayıp giderler. Hayatlarının sonunda, büyük pişmanlık içinde ölürler. Onlar belki de basit bir geri hizmette, az bir maaşa talim etmeyi seçmişlerdir. Bu bana yeter diyerek kendi kendilerini kandırmaya devam ederler. Bunun nedeni Korku ve endişelerdir. Bu kimseler, dizginleri eline alıp kendini yönetmek sanatını icra etmeye başladıklarında –ki çok azı bunu başarıyor- o zaman hayat da onlara tüm cömertliğini gösterir. Çünkü hayat onlara bu misyonu yüklemiştir ve onlar harekete geçmeden, hayat da harekete geçmez.

Kendini Yönetmek

 

Başarı, korku, endişe, kendini yönetmek

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*