Kişisel Gelişim Sitesi

Kendini Keşfetmek

Kendini Keşfetmek

 

Kendini Keşfetmek

Kendini bulmak | Kendini Keşfetmek | Kendin olmak konusunda bir insanın kendini bulmak için ve yeteneklerini keşfetmek için neler yapabileceği hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Kendini Keşfetmek Başarılması Gereken İlk İştir!

Her insan bu dünyaya eşsiz ve farklı yeteneklerle gelir. Hayat ona bu yeteneklerini ortaya koyma fırsatı sunmayabilir. Aile çevre toplum buna engel olabilir. Kişi yeteneklerini keşfetmeden yetenekli olmadığı işler yaparak hayatını sürdürebilir. Bu durum tıpkı filizlenmemiş ve doğmadan ölmüş bir tohuma benzer. Kişi dünyaya herkesten farklı olarak iyi işler yapabileceği özel yeteneklerle gelir. Her insan özel bir yeteneğe sahiptir. Önemli olan şey bu yeteneği ortaya çıkarmaktır.

Çok iyi bir cerrah olabilecekken bir manav olan, çok iyi bir heykel tıraş olabilecekken taksi şoförlüğü yapan binlerce insan var. Doğuştan şair olan insan bir de bakmışsınız eczacı kalfası olmuş çıkmış.

Hiç kimse yeteneklerinizle ve onları açığa çıkarma ile ilgilenmez. Hatta belli bir yeteneğiniz varsa etraftakiler onu kıskanabilirler. Oysa etraftaki insanların da birer birer özel yetenekleri vardır.

Yeteneklerimi Nasıl Keşfedeceğim?

Buradaki tek kriter şudur: yaparken büyük bir haz duyduğunuz ve hiç yorulmadan sıkılmadan yaptığınız iş sizin yetenekli olduğunuz iştir. Örneğin hiç sıkılmadan yazı yazabiliyorsanız siz doğuştan mükemmel bir yazarsınızdır. Evde işte yürürken otururken sürekli aklınıza güzel mısralar geliyorsa siz şair ruhlu birisinizdir. Bu yeteneğinizin üzerine gidin ve onu ortaya çıkarın.

Okuduğum başarı hikayelerinin hemen hepsinde; en zirveye çıkmış insanların sevdikleri ve yetenekli oldukları işi seçmeleri nedeniyle zirveye çıktıklarını görüyorum. Yapmaktan hiç sıkılmadığınız bir iş varsa o iş sizin için en başarılı olacağınız iştir. Büyük başarılar elde etmiş bir iş adamına nasıl bu kadar başarılı olabildiği sorulduğunda kendisi aslında iş yapmadığını sadece en sevdiği şeyle oyalandığını ve başarının kendi kendine geldiğini belirtir… Elbette bu başarının ilk şartı insanın kendini keşfetmek için iç dünyasına iyice bakmasıdır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*