Kişisel Gelişim Sitesi

Kendi Kendini Motive etmek

Kendi Kendini Motive etmek

Kendi Kendini Motive etmek

36

Kendi kendini motive etmek mümkün müdür? Eğer zihninizin kontrolünü ele alırsanız bu mümkündür. Zihin ekranınıza gelen görüntüleri işitsel dokunsal görsel imajların kontrolünü ele alırsak istediğimiz noktada kendimizi motive edebiliriz.

Zihnimizin Efendisi Olmak

Zihnimiz görüntülerle seslerle çalışıyor. Söz gelimi sizlere aslan dediğimde hepinizin zihin ekranında bir aslan resmi belirir ama aslan ifadesi kelime olarak belirmez!

Bu noktaya çok dikkat edin.

Zihnimiz resimlerle çalışıyor ve resimler bizim duygularımızı inançlarımızı ve davranışlarımızı etkiliyor.

Bizler bu resimler üzerinde oynamalar yaparak yine duygularımızı inançlarımızı tutum ve davranışlarımızı değiştirebiliyoruz.

Bir işe girişirken zihnimize hücum eden başarısız anılarımızın resimlerini karartarak ve onları karanlığa def ederek, onların yerine başarılı olduğumuz anları getirerek kendimizi motive edebiliriz.

Her insanın başarıları ve başarısızlıkları vardır. Her zaman başarılı olunamayacağı gibi her zaman başarısız da olunmaz.

En başarılı olduğunuz bir anı hatırlayın!

Ne kadar da uyumlu güdümlü ve tuttuğunuzu koparacak bir modda idiniz değil mi?

Kendinden emin, heyecanlı , kararlıydınız ve tüm evren başarmanız için iş birliği içinde idi. Sonuçta başardınız. İşte o anı zihin ekranınıza getirin ve tüm vücudunuzu tekrar o becerikli olduğunuz duruma sokun.

Bunu yapmak sizin elinizdedir ve kişisel motivasyon böyle sağlanır.

Etiketler: kişisel motivasyon, zihin ekranı, kişisel gelişim

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*