Kişisel Gelişim Sitesi

Kendi Kendine Hipnoz

Kendi Kendine Hipnoz

Kendi Kendine Hipnoz

Hipnoz nedir, hipnoz ne işe yarar gibi sorulara cevap vereceğimiz bu makalemizde insanın olumlu ve olumsuz sonuçlara yol açan kendi kendine hipnoz konusuna da değineceğiz. Hipnoz, bilinçaltına girilmek istenen kişiyi uyku ile uyanıklık arasında belli yöntemlerle tutmak ve kişiye sorular sorarak bilincinin derinliklerindeki mahrem bilgileri almak için kullanılan bir yöntem olabileceği gibi, kişilerin fobilerini tedavi etmek, korkularını gidermek, zararlı alışkanlıklarını bırakmalarını sağlamak amacıyla da kullanılabilir.

16-Kendi Kendine Hipnoz

Hipnoz ne işe yarar

Hipnozun amacı niyete göre iyi işlere de yarayabilir kötü işlere de… Sonuçta bilinçaltına girilerek belli bir programa müdahale etmek söz konusudur. İnsanlar da farkında olmadan kendi kendilerini sınırlarlar. Bu aslında kendi kendilerini telkinlerle olumsuz etkilemelerinin bir sonucudur. İnsanlar kendilerini sınırlar. Milyonlarca alternatife sahip olduklarını unutarak şartlanırlar. Örneğin çok sevdiğiniz bir işten az para alıyorsanız ve sevmediğiniz bir işte yeterli görülüp daha yüksek maaşlı teklifler alıyorsanız; kendi bilinçaltınızı “asla sevdiğim işi yapamam!” gibi gereksiz telkinlerle doldurarak kendinizi kilitlemiş olursunuz. İşte bu Kendi Kendine Hipnozdur. Oysa sevdiğiniz işe devam edebilir ve bu alanda yeni alternatiflerin olabileceğini görürseniz bilinçaltınız şartlanmalara bağlı kalmaz. İnsanın kendisine yapabileceği en büyük kötülük, kendi kendisini sınırlaması ve olumsuz telkinlerle bilinçaltını kısıtlamasıdır.

Etiketler: Hipnoz nedir, hipnoz ne işe yarar, Kendi Kendine Hipnoz,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*