Kişisel Gelişim Sitesi

İlişkilerinizi Sağlıklı Hale Getirin

İlişkilerinizi Sağlıklı Hale Getirin

İlişkilerinizi Sağlıklı Hale Getirin

sağlıklı-ilişkiler

İnsanlar dışa dünyadaki diğer insanlarla ilişki içindedirler. Hayatları boyunca binlerce insanla iletişim halindedirler. Yaşamlarını paylaşacak bir evlilik hayat arkadaşlığı hem kadın için hem de erkek için vazgeçilmezdir.

İlişkiler bir ömür boyu süreceği gibi birkaç yılda ya da ayda noktalanabilir. Böylesi kötü sonuçların yaşanmaması için hem kadının hem de erkeğin karşı tarafı anlamak- empati yapmak gibi bir zorunluluğu vardır.

Sözgelimi ilişkilerde meydana gelen bir kopukluk tarafların içe kapanmalarına ve sorunlarını kendi içlerinde olabildiğince büyütmelerini sağlar. İlişkiler koptuğunda karşılıklı duygu ve fikir alış verişi durur. Evlilik müessesesi mutluluk yuvası olmaktan çok zindana döner.

İlişkileri sağlıklı hale getirmek için tarafların birbirilerine;

  • Karşılıklı saygı
  • Karşılıklı empati
  • Duyguları fikirleri bastırmama
  • Sorunların üstünü örtmeme
  • Birlikte çözüme yaklaşma

Gibi kuralları uygulaması faydalı olabilir. Kadın ve erkek arasında iletişim zaten yeterince zordur. İletişimi koparmak ise her şeyi daha da kötüleştirir. Aşkın filizlendiği anları hatırlarsanız o zaman her şey ne kadar da kolaydı ne de güzel anlaşıyordunuz değil mi? Zaman geçti ve bir direnç meydana geldi. Eski çekicilik ve gizem keşfedildiği için heyecan vermemeye başladı. Aşkın filizlendiği anlarda tüm savunma silahlarınızı indirdiğiniz anı hatırlayın. Hayat ne kadar da güzel yaşanıyordu. Ama şimdi çiftlerde bir soğukluk baş gösterdi. Keşfedilecek her şey keşfedildi. Bu aşama ünlü kişisel gelişim uzmanı Antony Robbins tarafından direnme olarak tanımlanıyor. Çiftler birbirlerine direniyorlar. Sonraki aşama gücenme aşaması. İşler daha da kötüye gidiyor. Taraflar birbirlerine gücenmeye –alınmaya başlıyorlar. Üçüncü aşama ise reddetme aşamasıdır. Taraflar birbirlerini reddetmek için fırsat kollarlar. En ufak bir olayı büyüterek kavga çıkarabilirler. Böylece ilişkiler zedelenmeye başlar.

Etiketler: Antony robbins, kişisel gelişim, empati, ilişkiler, ilişkilerde sağlık

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*