Kişisel Gelişim Sitesi

Her şey küçücüktür

Her şey küçücüktür

Her şey küçücüktür

herşey-k

“Hayatta her şey küçücüktür, onları bizler büyütürüz!” Der Osho…

Gerçekte de böyle değil midir? Bizim bakış açımız bizim yargılarımız ve değerlendirmelerimize göre büyüyüp küçülmez mi olaylar?

Küçücük Problemler dağ gibi büyümez mi?  Ya da küçücük sevinçler tüm varlığımızı kaplamaz mı?

Hayata nasıl bakıyorsak hayat öyledir!

Hayatı değiştirmek, akışı yönlendirmek bireysel olarak bizim gücümüzü aşan bir şeydir. Bu noktada dünyayı değiştirmek ve kendi mutluluğumuzu sağlayacak şekilde çalışmasını programlamak imkansız olduğuna göre, mutsuzluğu kader olarak mı kabulleneceğiz?

Hayır!

Biz hayatı değiştiremeyiz ama bakış açımızı ve tutumumuzu değiştirebiliriz.

Nasıl mı?

Gerçekten büyütülmemesi gereken küçük sorunları büyütmeyerek… Mutluluğa daha fazla alan açarak… Küçük gördüğünüz mutluluk kaynaklarını besleyip büyüterek… Onları zihnimizde yeniden yorumlayarak…

Bir selam bir gülümseme, küçük bir yardım, ne kadar büyük ve değerlidir. Fark ederek!..

Büyütmek ve küçültmek elimizdedir, bunu fark ederek!..

Zengin olmak bir imparator olmak bizim elimizde değildir. Mutlu olmak ve mutsuz olmak ise bizim elimizdedir. Zengin olmak veya imparator olmak nihayetinde  mutlu olmak için istenen durumlardır. Aradaki çelişkiye bakın. Mutlu olmak için şart koştuğumuz araçları edinmek elimizde değilken, mutlu olmanın kendisi kendi tutumumuza bağlıdır. O halde neden bunu dışsal şartlara bağlayalım?

 Her zaman kötü bir durumun daha kötüsü vardır. Bulunduğumuz durumu kabullenerek, şükran duyguları içinde olarak ve olan şeyin olması gereken şey olduğunun idrakine vararak yaşamak, hayatı bir armağan olarak görmek mutluluğun esas kaynağıdır.

Etiketler. Mutlu olmak, mutsuz olmak, zengin olmak, imparator olmak

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*