Kişisel Gelişim Sitesi

Hayatın Yasaları

Hayatın Yasaları

Hayatın Yasaları

5

Hayat yasalarla kanunlarla yönetiliyor, evrenin bütün yasalarında belli bir düzen olduğunu görebilirsiniz. Bütün pozitif bilimler de buna şahitlik eder. Yasalar keşfedilmeden önce de varlığını sürdürüyordu. Ölçülebilir deneyimlenebilir yasaların yanında bir de ispatı mümkün olmayan gizli yasalar vardır.

 

Kader Yasası

Kader de bilimsel olarak ispat edilemeyen fakat metafizik boyutta var olduğu bireyler tarafından bizzat deneyimlenen yasalardan biridir.

Fakat kader tamamen elimizi kolumuzu bağlanmıyor! Eğer öyle olsaydı dünyada yaşamımızın ve bir şeyler uğruna çaba göstermemizin hiçbir anlamı kalmayacaktı.

O nedenle yaratıcımızın sınırsız külli irade sinin yanında biz insanların cüzi iradesi de mevcuttur.

Bu irade çemberinde tasarrufta bulunabiliyoruz. Bir şeyleri değiştirebiliyoruz. Hayatı anlamlandırabiliyoruz.

Batıl İnançlar, kendilerine inanmayanların Uydurdukları inançlardır.

Batıl inançlar başarısızlıkları örtbas etmek için kullanılan bulunmaz araçlardır. “Benim suçum yok, elimde değil, uğraşsam da olma!” gibi cümleler sarf edenlerin tembelliğini gizler.

Sorumluluğumuz nedir?

Batıl inançları bir kenara bırakarak cüzi irademizin elverdiği ölçüde hayatta belirlemiş olduğumuz hedeflerimize doğru koşmak bizim sorumluluğumuz altındadır. Çünkü bu hayatta var olmamızın bir nedeni vardır, evrende var isek mutlaka bunun bir nedeni olmalıdır oksijen tüketiyorsak ve hesapsızca yeryüzünün yemişlerini tüketiyorsak mutlaka bunun bir nedeni olmalıdır diye düşünmek bizim sorumluluğumuzdur.

Varlığın Nedeni

Varlığımızın asıl nedenini idrak etmek sorumluluğu bize düşüyor. Hayatı güzel bir şekilde yaşamak gibi bir sorumluluğumuz vardır, bütün insanlığa faydalı bir insan olmak yolunda kendi potansiyelimiz çerçevesinde cüzi irademizle hayata katkıda bulunmamız beklenir.

Hayatın Tüm Yasalarını Değiştiremeyiz!

Hayat yasalarla kanunlarla yönetilmektedir bu kanunları istesek de alt edemeyiz ( yer çekimi, kütle çekimi, ekosistem vs) sadece bizim tasarrufumuz da olan işlerde varlığımızı ortaya koyabiliriz. Hayatta hiçbir şey yapmadan yaşamı sürdürmenin hiçbir anlamı yoktur hayata anlam katmak açısından kendini becerimizi ortaya koyacak ve insanlığa faydalı bir şeyler sunacak ürünler ortaya koymak bizim sorumluluğunuzdadır. Bu bir kitap olabilir, bir sanat eseri olabilir, bir icat olabilir, bir şiir olabilir ya da bir türkü, bir davranış olabilir. Hayata bir anlam katmadan göçüp gidenlerin hayata hiç gelmemiş olması ile gelmiş olmaları arasında bir fark yoktur.

Etiketler: hayat, varlığın nedeni, cüzi irade, külli irade, hayatın yasaları, kader yasası

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*