Kişisel Gelişim Sitesi

Hayata Pozitif Bakmak

Hayata Pozitif Bakmak

Hayata Pozitif Bakmak

Hayata negatif veya pozitif bakmak sizin elinizdedir. Hayata pozitif bakmak birçok olayın içyüzünü daha ayrıntılı bir şekilde görebilmenizi sağlar; hayata negatif ve karamsar bakmak çözüm üretebilecek birçok yolu görmenize engel olur. Fakat bu noktada hayata pozitif bakmak ile polyannacılık karıştırılmamalıdır. Çünkü polyannacılık biraz daha hayali biraz daha ütopik ve gerçeğin üzerinde bir yaklaşım olacağı için, bu tür bir yaklaşım size yarardan çok zarar verecektir. Problemler herkes için vardır. Fakat problemlerle başa çıkma yöntemlerini uygulayan binlerce farklı bakış açısı mevcuttur. Bir problemin yüzlerce çözüm yöntemi olabilir. Bu yöntemlerin bazıları çok hızlı olarak sizi sonuca götürürken bazıları ise çok zaman alıcıdır. En doğru yöntemi öğrenmek için bir problemi çözmeden önce, daha önce çözülmüş ve başarılar elde edilmiş problemlere odaklanmak ve problem çözücüleri modellemek başarıyı bir nebze olsun getirecektir. Ancak her yeni olayın, milyonlarca farklı bilinmeyen içerdiğini de unutmamak gerekir.

Hayata Nötr Bakabilmek

Hayata pozitif bakmak ve hayata negatif bakmaktan ziyade bütün olaylara nötr kalabilmek yani tarafsız kalabilmek de bir başka bakış açısıdır. Size hayatla mücadele de en az acı verecek olan bakış açısı nötr bakış açısıdır. böyle bir bakış açısı sizin hayata Katılmanızı fakat kendinizi katmamanızı  sağlayacaktır. Problemlerin çözülmesi veya  çözülmemesi size aynı derecede hiçbir şey hissettirmeyeceği için, problemlere yaklaşımınız daha sakin daha geniş açılı olacaktır. Bu da size daha kısa çözümler sunabilir. Hayatın problemlerine tamamen pozitif bakabilmek kitaplarla veya kulaktan duyma bilgilerle öğrenilecek bir erdem değildir. Zaten bu Erdeme sahip olmayan insanlar birkaç pozitif bakma deneyiminden sonra tamamen negatif bakmaya yönelirler ve her şey daha kötü olur. Bu da onlara pozitif yaklaşım açısını kullanmaları gerektiği yerde bile negatif bakış açısına kullanmalarına neden olacağı için başarısızlık üstüne başarısızlık ve çözümsüzlük üstüne çözümsüzlük getirecektir. Bu nedenle hayata ve hayatı olduğu gibi görerek yaşamaya çalışmak en önemli çabamız olmalıdır. Hayatın getirdiği her olay yeni bir olaydır ve bunun çözümü de yeni olmak zorundadır. Dolayısıyla geçmişte elde edilmiş olan çözümler ve başarılar yeni problemlerin çözümünde etkili olmayabilir. Neticede Bizler bir matematik probleminden bahsetmiyoruz direkt olarak hayatın kendi problemlerinden bahsediyoruz ki bu problemlerde milyonlarca bilinmeyen faktör hep bir arada çalışır.

Hayata Pozitif Bakmak

Hayata Pozitif Bakmak,hayata negatif bakmak, nötr olmak

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*