Kişisel Gelişim Sitesi

Güdülenme Nasıl Olmaktadır

Güdülenme Nasıl Olmaktadır

Güdülenme Nasıl Olmaktadır

İnsan güdülenmesi nasıl olmaktadır? Bizler nasıl güdüleniyoruz? Bir işi yapmak için bizleri harekete geçiren güdüler nelerdir. Motivasyonumuz nasıl artmaktadır. Dokunsal duyular görsel duyular ve işitsel duyular bizleri dış dünyadan güdüleyen etkenlerdir. Pahalı bir kürke ya da ipek bir gömleğe dokunmamız bizi o elbiseyi almamız için güdüler. Bir sevdiğimiz kimseden bizi sevdiğine dair sevgi sözcükleri işitmemiz bizi ona daha yaklaştırmak için güdüler. Ya da gördüğümüz ve hoşumuza giden bir görüntü de bizi güdülemeye yeter.

Güdülenme Nasıl Olmaktadır

Duyuların Gücü

Dış dünya bizi duyularımız aracılığı ile güdüler. Duyular, bizlerin dünyayı hissetmemizi sağlayan ve ona bağlayan araçlardır.Duyuların gücü buradan gelmektedir. Bazı insanların duyularında güdüleme etkisi önceliği vardır. Bazılarının önceliği işitsel iken bazılarının görseldir. Bazıları ise dokunma hissi ile güdülenirler. Diğer duyuları arka planda gelir. Bu nedenle bizler bireyler olarak hangi duyumuzun güdülemede ön planda olduğunu ortaya çıkarmalıyız. Sonra da o duyu üzerinde çalışarak güdülemeyi arttırabiliriz.

Siz hangi duyunuzun verileri karşısında daha çok heyecan duyup motive oluyorsunuz?

Etiketler: güdülenme, duyular,

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*