Kişisel Gelişim Sitesi

Evrendeki Denge

Evrendeki Denge

Evrendeki Denge

Evren dengeler üzerine kurulmuştur. Gece-gündüz,soğuk-sıcak,yaz-kış,iyi-kötü,bolluk-yokluk,zenginlik-fakirlik…

Her gücün karşısında onu dengeleyen bir güç vardır. Neden kötülük var diye soran insanlar, aslında neden iyilik var diye sormalı. İyiliğin olduğu her yerde madalyonun diğer yüzü olan kötülük de olacaktır. Doğaları gereği bu böyledir. Bu gizli bir ilahi yasanın gereğidir.

15-Hayat Dersleri

 

Evrende yaratılmış olan ne varsa, özüne indiğinizde tek bir kaynaktan geldiğini idrak edersiniz. Saf altın çeşitli motiflerle süslenerek özenli bir işçilikle çok değişik formlara getirilse de özünde yine saf altındır. Ya da bakırı nasıl işlerseniz işleyin, boyayın katlayın süsleyin yine özünde bakırdır. Altın ve bakır ise, alt formlarda atomlardan oluşmuştur. Farklı sayıda elektron, proton ve nötron yapılarına sahip atomlar, belli bir düzen içinde bir araya geliyor ve molekülleri oluşturuyor.

7-Değişimin Önemi

 

Özde ise hepsi atomlardan ve atom altı parçacıklardan oluşuyor. Onların da en altında ENERJİ vardır. Yani evrende var olan tüm bu çokluğun altında yatan şey, tek bir enerjidir. İnsanın hücreleri dahi atomlardan ve atom altı parçacıklardan, dolayısıyla enerjiden meydana gelir.

Pekiyi bu enerji nerden meydana gelir?

Sürekli değişim ve dönüşümü sağlayan bu enerjinin arka planda, evrendeki yasalardan bağımsız olan bir mutlak güç vardır. Biz bu güce yaratıcının yansıyan gücü diyoruz. Bu güç evreni dönüştüren, şeyleri formdan forma sokan güçtür. Hiç durmadan sürekli olarak hareket halindedir.

Etiketler: denge, evrendeki denge,

 

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*