Kişisel Gelişim Sitesi

Engelleri Lehinize Çevirin

Engelleri Lehinize Çevirin

Engelleri Lehinize Çevirin

Son zamanlarda kişisel gelişim alanında binlerce kitap yazıldı ve çizildi. Bu kitapların bazıları gerçekten insanlara bir şeyler katarken, bazıları da birkaç dakika yükseklere uçurduktan sonra sert bir şekilde çakılmaya neden oldu. Çünkü bu kitapların gerçekten verebileceği bir şeyleri yoktu. Aslında hiçbir kitabın verebileceği bir şey yoktur. Esas önemli olan şey, insanların neler alabileceğidir. Bazen basit bir cümle sizi hayat değiştirecek kararlar almaya itebilirken, bazen de kitaplar dolusu boş nasihatler kılınızı kıpırdatmaya güç yetiremez. Buradan anlaşılacağı gibi her şey kişide başlar ve kişide biter.

Her şey Sizde Başlar

Söz gelimi, on yıllardır 40 kg fazla yağlarla yaşamaya alışmış şişman bir insana sağlık kurallarını anlatarak onun harekete geçmesini sağlayamayabilirsiniz, ancak bu insanı motive edecek gizli cümle, onun sevgilisinden gelebilir. Çok sevdiği eşinden veya sevgilisinden hiç de hoş olmayan bir cümle duyarak tüm mekanizmasını kilo vermeye odaklayabilir. Birden bire parlayarak fazla kilolarını kararlı bir şekilde vermek için tüm zorluklara göğüs gerebilir. Her şey kişinin kendisinde başlar ve kişinin kendisinde biter. Gerçekten bir işi başarmaya karar vermiş olan kişinin karşısında hiçbir güç fazla direnemez. İnsan, tabiatı ve yaratılışı gereği böylesi muazzam bir gizli güce sahiptir. Bir zamanlar fakirlikle boğuşan bir insanın, bu hayattan kurtulmaya kesin olarak azmetmesi ile nasıl sınıf atlayabildiğini binlerce başarı hikayelerini okuyarak öğrenebilirsiniz. Fakat burada önemli olan onların hikayesi değil, sizin hikayenizdir.

Sizi motive eden gücü bulun

Her insanı harekete geçirecek ve tüm hücrelerini enerji ile dolduracak bir cümle ya da bir motivasyonaracı vardır. Bazı insanlar için bu araç para olabilir, bazı insanlar için şeref yada prestij olabilir. Bazı insanlar egolarına aşırı derece düşkündür ve egonun çizilmesine tahammül edemezler. Egolarına zarar verecek bir cümle işittiklerinde birden bire tüm fizyolojilerini ve ruhsal varlıklarını bir şeyleri değiştirmeye adayabilirler. Bu şekilde harekete geçen insanların önündeki her engel, bir atlama taşı olur. Engeller arttıkça mücadeleden zevk alan bu insanlar başarıyı kendi peşlerinde koştururlar. Pekiyi sizi harekete geçirecek ve kimyanızı değiştirecek araç ya da kelime nedir? O aracı ya da kelimeyi bulduğunuzda hayatınızın rotasını değiştirmenin ilk ve en önemli adımını atmış olursunuz. Bilge insanın dediği gibi; “binlerce millik yol dahi ilk adımla başlar.” Başarıyı elde etmek için size ilk adımı attıracak sihirli kelimeyi cümleyi ya da aracı aramaya koyulun.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*