Kişisel Gelişim Sitesi

Düşlediğiniz Kariyer

Düşlediğiniz Kariyer

Kişisel gelişimde kariyer, artık ülkemizde büyük biryere sahiplendi.Kariyer ülkemiz açısından artık evlilik,çocuk vb. eylemlerden daha önce geliyor.Buda global dünya şartlarına uygun hale geldiğimizin göstergesidir.

Nasrettin hocaya sormuşlar. “Sen kimsin, kimlerdensin? Hoca hiç istifini bozmadan “ben hiç kimseyim” demiş. Soran kişi dudak büküp, burun kıvırınca hoca dayanamayıp sormuş “ya sen kimsin?” “Bir sancağın en büyük mülki amiriyim” demiş. Hoca “e sonra ne olacaksın sen bakalım diyen hocaya adam “vali olacağım” karşılığını vermiş. Daha sonra ne olacaksın diye tekrar sormuş hoca “vezir olurum herhalde” diye karşılık vermiş adam. Hoca tekrar sormuş “daha daha sonra ne olacaksın?” “Sadrazam olacağım” demiş kendinden emin bir sesle. “E sonra” demiş hoca adam sonunda kafasını kaşımış ve verecek cevap bulamamış “hiç, hiç kimse olmayacağım.” Nasrettin hoca bütün hınzırlığıyla gülmüş “desene ben şimdiden senin yıllar sonra geleceğin hiçlik makamındayım. Peki ya sizler kimsiniz? Kariyerinizde eleğini eleyip duvara asan Nasrettin hocagillerden mi yoksa bu işin başında minik minik adım atan mutasarrıfgillerden misiniz? Bugün kariyer planınız hakkında kafa yormaya, hedeflerinizi büyütmeye ve amaçladığınız kişi olma yolunda göstereceğiniz kalitenin basamaklarını tırmanmaya başlamaya ne dersiniz? Şöyle bir düşünün! Bu yolun sonunda yüksek hedeflerine ulaşmış kariyerinize karar vermiş  ve benliğinizi bulmuş olabilirsiniz.

yükseliş

Çoğumuz hayatın yoğun iş stresi altında ya da yaşamın sıkıcılığı yüzünden zihin gücümüzle neler yapabileceğimizin farkında bile değiliz. Bu sebepten dolayı kişi kendini daima ruhsal bir şiddetin içinde buluyor veya  geleceğini şekillendirme konusunda kendini tamamen aciz ve yardıma muhtaç hissediyor. O halde sizlere kendi benliğinize ve kariyer hedefinize ulaşmanız da yardım edecek mesleki kariyer planlama basamaklarını takip edin.

*Önce kendinize sorun “sevdiğim işimi yapıyorum ve ben doğru bir yoldamıyım?” bu soruya verdiğiniz soru olumluysa mücadeleye devam yok değilse oturup kişisel gelişiminizde yanlış giden ne var onu düşünün

*Bilgi düzeyinizi ve başarılarınızı geliştirecek özgün fırsatlar yakalamaya bakın. Yanlışlarınızdan doğru yolu bularak kariyer planınızda gereksiz olan her şeyi bir kenara bırakın.

* Bilinçli iş arkadaşlarınız olsun, model olarak gördüğünüz kişileri takip etmekten kaçınmayın ve sezgilerinize güvenin.

* Hedefinize yılmadan ulaşacağınızı unutmamalı,  kendinden emin adımlarla bu yolda ilerlemelisiniz. Güney Kore ‘de insanların pes etmemesi için söylenen bir söz var. Savaşa devam anlamına geliyor. Güçlü ve azimli olmanız için : Fighthinggg!!!

gercekbasarii

Yazan

Gökhan Semerci

gercekbasari.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*