Kişisel Gelişim Sitesi

Dünyanın Esareti

Dünyanın Esareti

Dünyanın Esareti

dünyanın

Dünya gelip geçer. Kalıcı hiçbir metaı-nesnesi yoktur. Dışarıda algılanan her şey zamanı geldiğinde yokluğun dipsiz kuyusuna geri dönecek, yok olacaktır.

Dünya metaına aşırı bağlılık bizlere acıdan başka bir şey vermez. Zevk geçicidir. Ama sonra hemen arkasından acı gelmeye başlar. Sonra yine zevk ve yine acı. Zira bu dünyada her şey istisnasız her şey zıttı ile birlikte vardır.

Dünyaya bağımlı olmak da acının esas kaynağıdır. Bin yıllardır dinler bilgeler ermişler hep bu noktaya dikkat çekmek istediler. Bizler işimize geldiği kadarını aldık, işimize gelmeyeni attık.

Dünyaya aşırı bağlı olan insan acı çekmeye mahkumdur. Güdüleri ile hareket eder, egoya hizmette kusur etmez. Kendisini ego ile özdeşleştirir. Söz gelimi egoyu çizecek bir laf üzerine olmadık çatışmalara girebilir. Dünya metaıyla özdeş hale gelmiştir. Çıkarcı, menfaatperest bir sahte kişiliğe tutunur.

Bütün yaşamı öylesine sahtedir ki bunun farkına bile varmaz. Bencildir. He daha fazla ister. Asla elindeki ile yetinmez ve mutlu olamaz. Mutluluğu daha fazla kazanırsa elde edecektir. O fazla kazanç asla gelmeyecektir. Çünkü hep daha fazlasına odaklıdır. Kişisel gelişimin sağlanması öncelikle bu büyük yanlışı görebilme yeteneğini sergilemekten geçer. Kişisel gelişim ya da kişisel olgunluk böyle sağlanır.

Etikler: kişisel gelişim, kişisel olgunluk, dünyaya bağlılık

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*