Kişisel Gelişim Sitesi

Cesaret ve Başarı

Cesaret ve Başarı

Cesaret ve Başarı

Bir insanın herhangi bir konuda başarılı olması gerçek başarı elde etmesi için mutlaka kendine güvenmesi ve düşüncesini takip edecek cesarete sahip olması gerekir. İnsanların büyük çoğunluğu bunun böyle olduğunu bilmektedir fakat Bazı insanlar geçmiş yaşantılarından kaynaklanan problemler başarısızlıklar olumsuz durumlar nedeniyle özgüvenlerini kaybedebilir. Kaybedilmiş özgüveni tekrar kazanmak kolay değil.

Özgüven olmadan girişilen bir işte elde edilen başarı sadece tesadüfen elde edilmiştir. Ama özgüvenle hareket edilerek planlı ve programlı çalışıldığı halde başarısızlık elde ediliyorsa Bu başarısızlık sadece yolun üstündeki bir engelden başka bir şey değil yola devam etmek ve bu engelli bir ilerleme aracı olarak kullanmak gerekir. Böyle yapılırsa başarı mutlaka elde edilir. Evrende henüz özü ortaya çıkarılmamış ve hayatımızın her alanında sürekli işleyen gizli kanunlar vardır. Örneğin herhangi bir konuda başarısız olacağınıza tam olarak inanmışsanız bütün dünya sizi desteklerse de o konuda mutlaka başarısızlığa ulaşırsınız.

Bütün dünya sizi desteklerse dahi siz yine de başarısız olacaksınız. Bunun nedeni başarısız olacağınıza kesin olarak inanmış olmanızdır. Aynı şekilde özgüveni tam planlı ve programlı olarak kendine bir hedef belirleyen ve bu hedefe doğru yürüyen insanların hedefledikleri noktaya bütün dünyaya ve engellere rağmen ulaşmaları Eninde sonunda mümkün olmaktadır. Bunun nedeni de insanın kendine olan inancıdır. Eğer bir insan kendine olan inancını kaybetmişse ki  bu hayattaki en değerli şeyi kaybetmek demektir; bu durumda mutluluktan ve başarıdan söz etmek mümkün olmaz. Gerçek başarı elde etmenin altında sadece insanın evvelden sahip olduğu fakat kaybettiği |mutlak| mutluluğu bulmak vardır. İnsan en yükseklere çıkmayı, sadece mutluluk için ister. Fakat çok az insan, mutluluğun yükseklere çıkmakla elde edilemeyeceğini bilir.

Hayatta bir işe girişilmeden önce, gerçek başarı elde etmesi için insanın, öncelikle plan ve program yapması ve gelebilecek engellere cesaretle göğüs germesi gerekir. En ufak dirençte pes edip kaçanlar, okyanusta nereye gittiği belli olmayan bir kayıp bir kayıkçı gibidir. Rüzgar onu nereye savurursa oraya gider ve en nihayetinde, aslında hiçbir mesafe kat etmez. Hayatı boşa yaşanmış olur. O nedenle mükemmel olmasa da, plan program yaparak bir işi başarmaya inanan ve azmeden bir insanın, tüm dirençler ne kadar güçlü olursa olsun, onlarla mücadele etmeyi bilmesi  onu gerçek başarıya götürecektir.

 

Cesaret ve Başarı

Cesaret, başarı, gerçek başarı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*