Kişisel Gelişim Sitesi

Bir şeyle Özdeşleşme Hikayesi – Osho

Bir şeyle Özdeşleşme Hikayesi – Osho

Bir şeyle Özdeşleşme Hikayesi – Osho

Merhaba sevgili okurlar bugün sizlere videosunun çok sevdiğimiz ve çok farkındalık arttırıcı eski bir hikayesinden bahsetmek istiyoruz. O çoğu zaman zaman bu tür hikayelere sık sık başvurarak beni bir farkındalık seviyesine dinleyicilerini yükseltmek ister kendi başına yazdığı kitapları yoktur fakat konuşmaları kitap haline getirilmiştir. Kendi videolarında anlattığı çok ilginç bir hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Dünya ve dünyadaki metalara aşırı bağlılığın komik öyküsüdür bu…

Günlerden bir gün, bir adam terk ettiği evine 5 yıl sonra geri döner ve biriktirdiği paralarla kendi evinde yeni bir hayat kurma planları kurar. Evine geldiğinde, evinin cayır cayır yandığını görür ve feryat etmeye başlar.  Birkaç dakika sonra en büyük oğlu gelir ve babasını teselli eder. Evi sattıklarını söyler. Adam rahatlar ve gülümser. Gözyaşlarını siler.

Özdeşleşmek

Birkaç dakika sonra bir oğlu daha gelir ve evi sattıkları halde henüz para alamadıklarını söyler. Ev küle dönmektedir ve adam almaktan vazgeçecektir der. Kahramanımız yeniden feryat etmeye ve dövünmeye başlar. Bir müddet sonra küçük oğlu gelir ve evi alan adamın evi zaten yıkmak istediğini ve o evin yerine apartman dikileceğini bu nedenle ve evin yanmasının bir zararının olmadığını belirtir. Yani adam sözünde duracak ve parayı ödeyecektir. Kahramanımız yeniden rahat bir nefes alır ve gözyaşlarını siler. Gülümsemeye başlar. Bu hikayede ev yanmaya devam ederken, kahramanın birkaç dakika içinde halden hale girdiğine dikkat çekiliyor. Adam evin parasını alıp almama durumuna, para ile özdeşleşme durumuna göre nasıl renk değiştirdiğine dikkat çekiliyor.

Dünya malına bağlı olunduğu oranda- acı da o yüksek oranda çekilir. Dünya malına ehemmiyet vermemekle ise acı azalır. Hintlilerin kadim bir dünya görüşü vardır. Onlar dünyayı bir tren garına benzetirler. Tren garında bekleyen bir insan oradaki eşyaları ve o konumu içselleştirmez. Bekleme konumunda olduğunu bilir. Gelip geçici olduğunu da bilir. Tren garını da dünyaya benzetirler. Dünyada gelip geçici bir tren garı alanına benzer. Buraya gelenler misafir olarak gelir. Bir müddet sonra da giderler. Gelirlerken bir şey getirmedikleri gibi, giderken de bir şey götürmezler.

Bir şeyle Özdeşleşme Hikayesi – Osho

Osho hikayeleri,osho, özdeşleşmek

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*