Kişisel Gelişim Sitesi

Bilinç Nerededir

Bilinç Nerededir

Bilinç Nerededir

İnsan olarak yeryüzünde herhangi bir nesneye eşyaya baktığımız zaman ortak bir algı oluştururuz Örneğin mavi renkli bir nesneye baktığımızda mavi renkli nesne zihnimizde bir görüntü oluşturur ve herkesin zihninde aynı şekil ortaya çıkar. Fakat beynin içinde herhangi bir görüntü yoktur dünyayı algılayan maddi olmayan ya da maddi aleme bağlı olmayan bir başka güçten söz etmemiz gerekiyor.çünkü dünyadaki nesneleri Gören ve onları yorumlayan gücün beynin içinde olmadığı bilim tarafından da ortaya çıkarılmış bir gerçekliktir. O halde dış dünya ile ilgili görüntüleri olayları algılayan gücün ne olduğu problemi ile karşı karşıya kalıyoruz.

Bilinç ve Ruh

Bilim Dünyası bu gücün ne olduğunu ortaya çıkarmak için yeterli donanıma sahip değildir fakat bilimden Çok önce metafizik veya bir başka ifadeyle kuantum fiziği adı altında geliştirilen çalışmalar çerçevesindeki çalışmalar, ve çok eskilere dayanan parapsikoloji, astroloji gibi alanlarda yoğunlaşmalar, astral varlıklarla temas girişimleri  sonucunda, bedeni gözetleyen ve yöneten, fakat bedenin dışında olan bir varlık olan ruh varlığının, bilincin,  maddi boyuttan farklı bir boyutta olduğunu gösteriyor.

Zikir meditasyon  gibi yöntemlerle 3. Göz açılarak astral boyuta açılmak ve ruh ve bilincin ne olduğu konusunda kazanılan yeni bir farkındalık kazanmak mümkündür.Bu ayırt etme becerisini gösteren insanlar aydınlanmış insanlar oluyorlar.B u İnsanlarda bir takım acayip olağanüstü haller durumlar gerçekleşiyor. Bilinç ve ruh kavramlarının ayırtına varabilen insanlarda birtakım evrene ait olan Sırların örtülerini de kaldırmak bu insanlara hediye edilen yetenekler arasındadır. Bu insanlar genel olarak içsel sorgularını çok güçlü bir şekilde ve vazgeçmeden devam ettirerek uzun yıllar boyunca çaba sarf ettikten sonra birdenbire başka boyutların keşfine açık hale geliyorlar. Bu insanlar ruh bilinç dediğimiz somut olmayan ya da fiziksel evrene ait olmayan fakat alt planda yönetici olan güçlerin özünün farkına varmayı başarmış aydınlanmış veya ermiş insanlar olarak yeryüzünde; diğer insanlara bu konular hakkında aydınlatıcı bilgiler vermeye zaman zaman çalışmışlarsa da çok az başarı elde edilmiştir. Çünkü bu konuda farkındalık-olgunluk kazanmak biraz da kişinin bu dünyadaki eylemler, iyi bir insan olup olmadığı ile ilgilidir. Kötü kalpli insanlara bu tür farkındalıklar (aydınlanma) nasip edilmiyor.

Bilinç nedir, ruh nedir,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*