Kişisel Gelişim Sitesi

Bilge Papaji

Bilge Papaji

Bilge Papaji ünlü bilge Ramana Maharshi ‘nin izdeşidir. Kendisine gelen tüm arayıcılara egolarını öldürmeyi öğütleyen güler yüzlü bir bilge olan Papaji internet ve haberleşme teknolojilerinin hızla dünyanın en ücra köşelerine yerleşmesi ile tüm dünyada daha iyi tanınmaya başlanmıştır. Sohbetleri Youtube video sitesinde İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Bilge Papaji aynı zamanda Bilge Mooji’nin de ustasıdır.

Satsanglarda ( oturumlarda) yüzlerce kişinin aydınlanmasına yardımcı olan Papaji gerçeğe varmanın aslında en basit şey olduğunu ve zihnin sürekli karmaşa istediği için bu basit olguyu kabullenemediğine dikkat çeker.

Ego yok edilmesi gereken en büyük engeldir Papaji için… Öğretilerinde biz insanların Tanrı ile iletişimi engelleyen şeylerin tamamen EGO ürünü şeyler olduğuna dikkat çeker. Masum bir çocuğun Tanrı’ya daha kolay ulaşabileceğini belirtir. Kirlendikten sonra yeniden masum temizliğe dönmeyi başaran özünde iyi niyetli temiz kalpli ve arayış içinde olan insanlara kucak açan Papaji; egonun var olduğu yerde arzu ve tutuların paranın malın prestijin önceliklerinin olduğunu ve Tanrıya ulaşmanın bu şekilde mümkün olamayacağını belirtir.

Pekiyi Ego Nasıl Yok Edilmelidir?

Kişisel gelişim kitaplarının çoğunda yüzeysel tatbikler öğretilerek ve öğrenci biraz pohpohlanarak alınan belli bir yol, kitap kapatıldığında eski haline geri döner. Kişisel gelişim meraklısı ya da arayıcı, kandırılmış olduğunun farkına varır. Hindistan bilgelerinde kişisel gelişim yoktur. Kişinin tamamen çizginin ötesine geçerek aydınlanması ve tam bir insan olması hedeflenir ve bu kadar önemli bir şeyin sömürülmesine izin verilmez.

Bilge Ne Verir?

İnsan mutlu değildir. Bu mutsuzluğunun asıl nedenleri elindekilerle yetinmeyip daima daha fazlasını isteyen arzularına yenik düşmesidir. Mutluluk böylece hep ertelenir. Bilgeler; mutluluğun ertelenemeyeceğini çünkü gelecek diye bir şeyin aslında olmadığını geçmişin ise dokunulamaz olduğunu ve tek gerçek zamanın şimdi olduğunu ısrarla belirtir.

“ Şimdi mutlu olmalıyım ve elimdekiler her ne ise onlarla yetinmeliyim!” Bilgeler size bu farkındalığı kazandırır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*