Kişisel Gelişim Sitesi

Beyin gücünü artıran besinler

Beyin gücünü artıran besinler

Beyin gücünü artıran besinler

Beynin gücünü arttıran besinleri tüketmek hem hafızamızı güçlendirir hem de belleğimizi hatırlama gücümüzü yükseltir. Problem çözme kabiliyetini arttırır problemlere farklı açılardan bakmanızı ve daha fazla çözüm üretmenizi sağlar. Neticede vücudumuz etten kemikten ve kandan oluşmuştur ve bunların beslenmesi için yemek gerekmektedir. Bu makalemizde zihin gücünü arttıran beynin çalışma kapasitesine yardımcı olan besinlerin neler olduğunu inceleyeceğiz. Bu besinlerde beyne faydalı olan bileşikleri anlatacağız.

 Beyin gücünü artıran besinler

Beyin gücünü arttıran besinlerin başında muz gelmektedir. Muzu özel yapan onun içeriğidir, beynin uygun bir ortamda uygun bir performansla çalışması için gerekli olan mineral aminoasit ve vitaminleri proteinlerin içermektedir. Amino asit proteinlerin en küçük yapı taşıdır.Muz içeriğinde B6 vitaminleri vardır. B6 vitamininin beyin fonksiyonlarını geliştirdiği düşünülmektedir. Hatırlama gücünü arttırdığı düşünülmektedir. İkinci olarak incir tüketmek içeriğindeki B C E vitaminleri ve lif kütlesinin yanı sıra potasyum kaynağı fosfor Demir ve magnezyum içeriği olması sebebiyle beyin gücünü geliştiren çalışma kapasitesini artıran bir besin olarak kabul edilebilir. Doğada beyin şekline benzeyen ceviz aynı şekilde ilginç olarak beyin fonksiyonlarını iyileştirici etkiye sahiptir, cevizin içinde bulunan Omega yağ asitleri Beynin işlevselliğini arttırmaktadır çok zengin mineral içeriğine sahip olan ceviz fosfor magnezyum protein kalsiyum içeriği ile hafıza bellek kapasitemizi arttırmaktadır.

Her gün Ceviz Tüketin

Bu nedenle Günde 5 ceviz tüketimi özellikle öğrenciler için çok yararlı olacaktır. Beyin gücünü artırmak için beynin enerjiye ihtiyacı vardır. Bu enerji ihtiyacını karşılamak doğal yollardan gerçekleştirilebilirse beyin kapasitesi de artacaktır. Doğada tükettiğimiz rafine olmayan tamamen Doğal olan besinlerin hepsi vücudumuza bir şekilde enerji sağlayarak fayda vermektedir. Ancak bazı besinler lokalize olarak bazı organlarının işlevini daha fazla arttırmaktadır .Beyin işlevini arttıran besinler arasında kabak çekirdeği fındık  kuru üzüm pekmez hızlı bir şekilde beynin enerji ihtiyacını karşılamakta ve çalışma performansını da arttırmaktadır. Öğrenciler ve büyüme çağındaki çocuklar için bu gıdaların tüketimi beyin performansını arttırır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki insan 12 yaşından sonra beyin gelişimini durdurur ve sahip olduğu hücrelerle Hayatının geri kalanını idame ettirir. Beynin sağ ve sol loblarını birbiriyle ilişkili olarak kullanabilen insanlar çok yetenekli insanlar olur bu yeteneği kazanmak için 12 yaşına kadar çeşitli uygulamalar yapmak beyin gücünü arttırır.Beyni geliştiren besinlerin 12 yaşına kadar çocuğun beslenme programında kullanılması gerekir.

 

Beyin gücünü artıran besinler

Beyni geliştiren besinler, beyin için yararlı besinler,

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*