Kişisel Gelişim Sitesi

Beyin Geliştirme Teknikleri

Beyin Geliştirme Teknikleri

Beyin, çok olağan üstü bir organdır. Vücudumuzda en az yer kaplamasına rağmen  (% 2), geriye kalan %98’i yöneten beyindir. 

 

Hayatımızda ki bütün olayları beynimiz yönlendirir.Buna sağlıkta dahil. Çünkü hastalıkların çoğu zihinseldir. Huzur,  mutluluk, başarı beyinden gelir. Unutmayalım ki, beynimizi doğru şekilde kullanmak yani yaşamımızı yönlendirmek bizim elimizdedir. Durumları ve olayları olumlu düşünerek kendimize büyük bir iyilik yapmış oluruz.

 

Beynimiz bolca oksijene ihtiyaç duyar bu yüzden açık ve temiz hava çok önemlidir.. Spor beynimize çok iyi gelir. Bulmaca ve bilmece beyin egzersizidir.. Boş zamanlarımızı bu şekilde değerlendirebiliriz.Aynı zamanda düzenli ve yeteri kadar  uyku hem beynimiz hem de  vücudumuz için en önemli etkenlerdendir.. Özellikle taze balık, ceviz, yeşil çay, yeşil sebzeler (marol,ıspanak, marul, roka…) ve kırmızı meyveler (çilek, böğürtlen, üzüm) beynimize oldukça faydalı besinlerdir. Uyuşturucu , alkol , sigara ve benzeri kötü alışkanlıklar beynimize zarar vermektedir.Bu yüzden bu tarz zararlı maddelerden kaçınılmak lazım. Resim çizmek,Kitap okumak,Müzik dinlemek, hayal kurmak, hesap yapmak, bulmaca çözmek beynimiz için faydalı aktivitelerdir.

http://www.gercekbasari.com

http://www.gercekbasari.com

 

Beyin en değerli varlığımızdır. Bütün var oluşumuzun merkezidir. Zekamızın, kişiliğimizin, insanlığımızın, aklımızın ve ruhumuzun merkezidir. Başarılı ve tatmin edici bir hayat için en yüksek düzeyde çalışan bir beyin kadar önemli hiçbir şey yoktur. Beynimiz çok uysaldır, hayatınız boyunca şekillendirebileceğimiz bir hazinedir.Bunu değerlendirmek gereklidir.

 

Beynimizi en iyi şekilde geliştirmenin esas yolu günlük tükettiğimiz besinlerdir.Beyninizin size hayatınız boyunca mutluluk, zihinsel enerji ve tatmin edici başarılar sağlayamaması için hiçbir engel yok.

Beyin Geliştirme Teknikleri Kişisel Gelişim Beyin

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ayşe dedi ki:

  açıkçası lucy filmini izlediğimde beynimizin sınırlarının olmadığını görmüştüm,başarılı bir makale

  1. Gokhan dedi ki:

   aynısın bende düşünmüştüm 🙂

 2. cennet dedi ki:

  beyinimizin acaba kaçt kaçını kullanıyoruz burada kullanmadıgımız tarafını anlatmıssınız teşekkürler

BİR YORUM YAZ

*