Kişisel Gelişim Sitesi

Azmin Gücü

Azmin Gücü

Azmin Gücü

İnsan herhangi bir konuda gerçekten başarıyı yakalamak için tüm hayatı boyunca çalışıp çabalayabilir, ancak yüzüp kuyruğuna geldiğinde engellere ve dirençlerin gerilime daha fazla dayanma gücünü ve enerjisini kendinde bulamayabilir. Çoğunluk böyledir. Hayatta gerçek başarı için her zaman engeller vardır. Çoğu zaman engeller o kadar büyür ki, insan ilerlemek için yol bulamaz. Bu insanlar nerede hata yapıyor olabilirler? Ya da insanların tüm hayatlarını kontrol eden güçler, bu hayat oyununda onu bir kukla olarak mı kullanıyor? Bazılarına izin veriliyor, bazılarına başarı her yoldan zorla veriliyor ve bazılarından kesin olarak alınıyor mu? Hayat hiç adil değil diye düşünenler, bu fikirlere katılırlar. İyi de hayat adil olmak zorunda değildir ki?

Gerçek Başarı Azimle Gelir

Hayat herkes için bir oyun alanıdır. Geçenlerde bir düşünürün konuşmasını izlemiştim. Kendisine başarı mutluluk ve huzurun daim olarak nasıl sağlanabileceğini soran bir izleyiciye şu kabilde cevap vermişti. Bizler dış dünyadan hiçbir şey deneyimlemiyoruz. Dış dünyadan sandığımız görüntüler sesler insanlar olaylar denizler dağlar hatta güneş ve görebildiğimiz her şey, bizim tarafımızdan algılanıyor ve bizden ayrı parçalar değiller. Kulağa çok hoş ve ilginç geldi. Bizler gördüğümüz ve algıladığımız her şeyi içimize alıyoruz. Onlar bizim dışımızda değil, içimizdeler. Dolayısı ile etkilerin nasıl olacağını biz belirliyor olabiliriz. Kendi yaşamımızın nasıl olması gerektiğine biz karar veriyoruz. Başarı elde etmek ve elde etmemek; hayat için bir artı veya eksi değer oluşturmuyor. Ama bizim için oluşturuyor. Hayatınızda sizler de deneyimlemişsinizdir, bir şeyi illa ki istediğinizde ve ne olursa olsun almaya kesin karar verdiğinizde, hayatın seyri içinde o şey, karşınıza çıkarılıyor. Aşk sevgili konuları ise apayrı bir şey çünkü insan iradesini ilgilendiriyor. Söz gelimi bir sevdiğiniz insana kavuşmak için çok çaba gösterdiğiniz halde o insana kavuşamamış olabilirsiniz. O noktada karşı tarafın iradesi var ve o sizi o kadar çok istememiş olabilir, vaz geçmiş olabilir ya da sevgi tükenmiş olabilir ve o da en az sizin iradeniz kadar güçlü bir iradeye sahiptir. Ama nesnelerin eşyaların arabaların hanların katların iradesi yoktur. Yani istediğiniz şey eğer dünya metaı ise az veya çok zamanda, kesin kararlı olduğunuz hali korursanız onu elde edersiniz. Burada azmin gücü devrededir. Azim, dağları deler, demirleri eritir, mesafeleri sabırla aşar, zirvelere tırmanır. Azim, uçak yapabilir, uzay mekiği oluşturabilir, çözülmez matematik problemlerini çözdürebilir. Ama azmin kaybolması ile insan, sonu olmayan bir okyanusta yönünü kaybetmiş biri oluverir. Bu nedenle dünya metaına dair bir şeyler istiyorsanız, kararlılığınızı koruduğunuz sürece onu er ya da geç elde edersiniz.

Azmin gücü, başarı, gerçek başarı

İnsan herhangi bir konuda gerçekten başarıyı yakalamak için tüm hayatı boyunca çalışıp çabalayabilir

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*