Kişisel Gelişim Sitesi

Anı Doyasıya yaşamak

Anı Doyasıya yaşamak

Anı Doyasıya yaşamak

41

Yaşadığımız her an bir daha geri gelmemek üzere kayboluyor. Hayat hepimiz için işliyor. Doğan her insan potansiyel bir ölüdür. Ölüme doğru hızla koşmaktadır. Ve ölüm kötü ve korkulacak bir son değil bir başlangıçtır.

Nereden mi biliyoruz?

Ölmüş ve yeniden doğmuş olanların nasihatlerinden biliyoruz.  Her an öyle bir değerlendirilmeli ki; geçtiğinde pişmanlık yaratmasın! Her an öyle bir yaşanmalı ki, keşke demeye fırsat vermesin. Doya doya yaşamak işte budur.

Yaşlı İnsanlar

Bir sürü yaşlı insan tanıyorsunuz. Kendilerine bu uzun ömür boyunca neler yaptıklarını sorarsanız size koca bir hiç diyeceklerdir. Hiçbir şey yapmamışlardır. 100 yıl geçmiştir ama onlar hatırlanmaya değer birkaç dakikaya sığdırabileceklerdir 100 yılı…

Bu bize ne gösteriyor biliyor musunuz değerli okurlar?

Bu bize o insanların aslında birkaç dakika yaşadıklarını gösteriyor. Aradaki 99 yıl 11 ay 29 gün 23 saat 50 dakika boşa geçmiştir. Hatırlanmaya değmemektedir. Ve bir hiç tir. O nedenle anı yaşamak ve anı doya doya yaşamak için hayatın hak edilmiş bir değer olmadığını fakat armağan edilmiş güzel bir hediye olduğunun bilincini daima korumanızı öneriyorum.

Uzun Ömürlü olmanın yolları

Ünlü bir bilgeye uzun ömürlü olmanın yolları sorulmuş. O da “neden ki?” diye cevap vermiş.” Eğer yaşamayı bilseydiniz, şu ömrünüz size çok fazla bile gelirdi. Yaşamayı bilmeyenler için 100 yılın veya 1000 yılın birbirinden farkı yoktur!” demiş.

 

“Hayat alıp verdiğiniz soluklarla değil, soluklarınızın kesildiği anlarla ölçülür!” diyen düşünüre katılıyorum ve hak veriyorum.

Etiketler: anı yaşamak, hayat nedir,yaşlılar,ömür,kişisel gelişim, Uzun Ömürlü olmanın yolları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/n3pnexwpnas01_data01/54/3652954/html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*